8 Şubat 2006 14:13

İsa'dan Önce

13'lüklerin ardından...

Onüç filmiyle kendini Hollywood'a takdim eden Catherine Hardwicke en az öncekiler kadar iddialı bir konuya el attı. The Hollwood Reporter'ın bildirdiğine göre Hardwicke, Meryem Ana'nın hayatını beyazperdeye taşıyacak.Nativity adıyla beyazperdeye gelecek olan filmde, İsa'nın doğumundan önceki iki yıl boyunca Meryem Ana'nın neler yaşadığı anlatılacak.Mike Rich'in senaryosundan uyarlanacak olan filmin yapımcılığını New Line üstlenmiş ve çalışmalar başlamış bile. Batı dünyasının oldukça hassas olduğu bir konu üzerine Hardwicke'nin neler söyleyeceğini şimdiden merak ediyoruz.
Yorumlar
  • kesinlikle çarpıtılmadan yapılırsa muhakkak güzel olur fakat kullanılan kaynakların doğruluğu kesinlikle çok önemli ve oldukça hassas. bizim bildiğimizle onların bildiğinin aynı olmasını imit ederdim fakat çok zor.

  • sinema da her kavram gibi dini kavramların ya da konu ve kişiliklerin; son derece dikkatli davranılarak ve sorumlu bir anlatış ile betimlenilmesine de özen gösterilerek, çarpıtılmadan ve duyarlılıklara da hassasiyet göstermek koşuluyla beyaz perdeye yansıtılması, bence sakınca teşkil etmemektedir. insanlar en azından bu yolla, sadece yazılı değil, görsel açıdan da bilgilendirici bir etkileşime tanıklık ederek; sanatsal, dini ve felsefik alt metinleri güçlü bir yapıtla ve o yapıtın inkar edilemez kapsayıcılığında, hem görselliğin vermiş olduğu direkt etkiden dolayı, konunun gerçekleriyle yüzleşirler hem de sanatın ; dikkatli ve özenli davranmak koşuluyla sınırlarının sınırsızlığı ile betimleme iktidarının kutsiyetine ve özgünlüğüne şahit olurlar.güzel ve bir o kadarda ilginç bir film olacağı kesin. hem mistik hemde lirik bir anlatımla görsellik birleştiği taktirde ve de senaryosu da gerçeklere yakın durabildiği ölçüde , ortaya çıkacak yapıtın dilininde tutarlı olacağı şüphe götürmez bir gerçek.artık bundan sonrası için bekleyip göreceğiz. şimdiden insan heycanlanıyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir