17 Haziran 2004 15:41

İskoçyalı Köklerine Dönüyor

Christopher Lambert beşinci kez ölümsüz

İskoçyalı serisi çoktan kült haline geldi, tabi ki adı bu film olmadan anılmayan Christopher Lambert de. Oyuncunun boy gösterdiği diğer bir seri Ölümcül Dövüş'ün üçüncü filminin çekileceğini (Mortal Kombat: Domination) ve aktörün yeniden Lord Rayden olarak karşımıza çıkacağını hatırlıyorsunuzdur. Lambert cephesindeki son gelişme ise İskoçyalı'nın geri dönüşü.Ölümcül Dövüş'ün Johnny Cage'i Linden Ashby yaptığı son açıklamalarda serinin üçüncü filminin kesinleştiğini ve yeniden Cage olmaktan mutluluk duyacağını açıkladı. Bunun üzerine resmi sitesinde haberi doğrulayan Lambert bu kadarla kalmayıp hayranlarına yeniden Connor MacLeod olacağını müjdeledi. Filmin adı bile belli: Highlander: The Source.Ölümsüz İskoçyalının hayranları ne zaman başladığı bile belli olmayan hikayeyi çok iyi bilirler. Dünya iyileri ve kötüleri temsil eden iki grup ölümsüzün savaşına yüzyıllardır ev sahipliği yapmaktadır. Amaç tek bir ölümsüz kalana kadar birbirini yok etmektir, sadece son kalan bilecektir iyilerin mi kötülerin mi kazandığını. Serinin son filminde - Highlander: Final Dimension - MacLeod'la artık vedalaştığımızı sanmıştık ama bu savaş bitecek gibi değil. Yine de hatırlayalım, eninde sonunda sadece bir tanesi kalacak.
Yorumlar
  • abi ben bu serinin filmlerini karıştırdım:şimdi önce highlander 1 geliyo sonra highlander2 the quickening ardından highlander3 the sorcerer sonra da highlander 4 endgame ...e final dimension nedir Allah aşkına biriniz açıklasın....ayriyetten orijinal türkçe kullanılmamış highlander 1 ve 3 vcdlerini arıyorum fiyat önemli değil eğer satmak isteyen varsa talibim

  • abi ben bu serinin filmlerini karıştırdım:şimdi önce highlander 1 geliyo sonra highlander2 the quickening ardından highlander3 the sorcerer sonra da highlander 4 endgame ...e final dimension nedir Allah aşkına biriniz açıklasın....ayriyetten orijinal türkçe kullanılmamış highlander 1 ve 3 vcdlerini arıyorum fiyat önemli değil eğer satmak isteyen varsa talibim ha ayriyetten.....burayı takip etmem pek mümkün olmuyor cevabı handsomeguy@lobi.net adresime yollarsanız sevinirim

  • abarttılar artık ! serinin son filmi sadece serinin değil sinema tarihinin de en kötü filmlerinden birisiydi. herhalde isteseler de artık onun kadar kötü bir film çekemezler herhalde !!!!!

  • iskoçyalı çok orijinal bir seri, çok severek izledik ama seri ilerledikçe de kendi içindeki çelişkiler ve mantık hataları artıyor. Örneğin serinin ikinci filmi gelecekte geçiyor ama dördüncü filmde kahramanımız günümüzde ölüyor; daha sıralasak bu çelişkiler uzar gider. Belki de filme tat katan bir öğe de zaman olgusunun olmaması -yani filmin sürekli flashbacklerle geçmesi, bir geçmişe bir geleceğe gidilmesi- olabilir ama herşey tadında bırakılmalı.

  • iskoçyalı serisi en çok beğendiğim serilerden biridir.ama ben ce sıralaması çok yanlış her neyse umarım bu serisi güzel olur.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir