3 Ocak 2006 14:45

İspanyol Rüzgarı

SineTek'ten çarpıcı filmler

Türkiye'nin bir yıla yayılmış tek sinema etkinliği olan SineTek Avrupa yeni yılda da hız kesmeden devam ediyor. Festivalin Ocak ayı İspanyol sinemasının çağdaş örneklerine ayrılmış.Her Perşembe Ankapol sinemasında 19:30'da yapılan gösterimlerde bu yıl da 52 film Ankaralı sinemaseverlerle buluşacak. Senenin ilk filmi olan Kelebeklerin Dili'nin gösterimi 5 Ocak'ta yapılacak. Alejandro Amenabar'ın Tez, Aç Gözünü ve Diğerleri filmlerinin yapımcısı olan Jose Luis Cuerda'yı yönetmen koltuğunda gördüğümüz film, İspanyol İç Savaşı'nın başlangıcına doğru yaşanan gerilimli günleri anlatıyor.Ocak ayının ikinci filmi 19 Ocak'ta seyirciyle buluşacak olan Kalbin Sırları. Bu yıl Obaba ile ispanya'nın Oscar adayı olan usta yönetmen Montxo Armendariz'in dört Goya ödüllü filmi iki çocuğun öyküsünü anlatıyor.SineTek'in Ocak ayındaki son gösterimi ayın 26'sında Martin'e ayrılmış. Martin, Arjantinli yönetmen Adolfo Aristarain'den bir baba-oğul hikayesi.
Yorumlar
  • bu msj ımı kontrol edecek olan sayın admin arkadaşım.. yorum yazdığım haberdeki film oldukça güzel bir film fakat beyazperde.com da göremediğim için üzüldüm.. en kısa zamanda eklemeniz dileğiyle..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir