9 Temmuz 2010 00:00

İsrail'e Hollywood tepkisi

Ünlü Hollywood yıldızları Meg Ryan ve Dustin Hoffman’dan İsrail’in Gazze gemilerine yaptığı saldırıya tepki geldi. Yıldızlar tepkilerini Kudüs Film Festivali’ne katılmayacaklarını açıklayarak gösterdiler.

İsrail'in Mavi Marmara gemisine yönelik gerçekleştirdiği saldırıya tepki gösterenlere Hollywood’un tanınmış isimleri de katıldı. Meg Ryan ve Dustin Hoffman, Kudüs Uluslararası Film Festivali'ne katılmaktan vazgeçtiler.

Festivalin organizatörlerinden Yigal Molad Hayo, yaşanan durumu "31 Mayıs tarihine kadar Ryan ile sürekli iletişim içerisindeydik. Kendisi festivale katılacağını söylüyordu. Ancak saldırının ertesi günü bize bir e-posta yollayarak katılmaktan vazgeçtiğini söyledi. Katılmama gerekçesi olarak yoğun programını gösteren Ryan’ın yaşanan olaylardan dolayı katılmadığını düşünüyorum” şeklinde yorumladı.

Hayo, yaptığı açıklamanın devamında Yahudi olduğu bilinen ünlü oyuncu Dustin Hoffman'ın ise benzer şekilde gemi saldırı sonrasında kendileriyle iletişimi kopardığını ifade etti.


Yabancı filmlerin yanı sıra İsrail yapımı filmlerin ilk kez gösterileceği festivale yaklaşık 150 oyuncu, yönetmen ve prodüktör katılacak. Katılımcı sayısının 70 bin civarı olacağı düşünülen festivalde, Türk yapımı 'Kars Öyküleri' seyircilerle buluşacak.

Yorumlar
  • "Katılmama gerekçesi olarak yoğun programını gösteren Ryan’ın yaşanan olaylardan dolayı katılmadığını düşünüyorum” şeklinde yorumladı." HER KES KAFASINA GÖRE YORUM YAPIYOR. KATILMAYAN İNSAN "BEN BUNUN İÇİN KATILMADIM" DİYEMEZ Mİ ADAM AÇIK,AÇIK SÖYLÜYOR İŞİM VAR DİYOR, BİZDE DİYORUZKİ "HAH TAMAM FALANCA ARTİST BİZE ARKA ÇIKTI,BİZİ DESTEKLİYOR, YOK BÖYLE BİR ŞEY KENDİ KENDİNE GELİN GÜVEY OLMA KENDİNE GEL AKILLI OL...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir