12 Şubat 2007 11:56

İstanbul 2007

İstanbul Film Festivali sıkı bir programla geliyor!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından AKBANK sponsorluğunda düzenlenen Uluslararası İstanbul Film Festivali'ne çok az kaldı!26. Uluslararası İstanbul Film Festivali, 30 Mart Cuma akşamı Lütfi Kırdar'da gerçekleşecek açılış töreni ile başlıyor. Festivalin açılışı, bu yıl Ferzan Özpetek'in son filmi Bir Ömür Yetmez / Saturno Contro'yla yapılacak. Festivalin merkezi bu sene Yeni Melek olarak belirlendi. 900 kişilik Yeni Melek salonunda film gösterimlerinin yanı sıra, festival konuklarıyla söyleşiler ve paneller düzenlenecek. Emek Sineması'ndaki "Akbank Galaları"nda ise Labirent ve The Fountain gibi sürprizler bizi bekleyecek!26. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde Ferzan Özpetek'in başkanlığını üstlendiği "Ulusal Yarışma" jürisi, Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği (FIPRESCI) Genel Sekreteri ve Münih Film Festivali Yöneticisi Klaus Eder, oyuncu Mehmet Günsür, gazeteci-yazar Yıldırım Türker ve oyuncu Işıl Yücesoy'dan oluşuyor. Festivalin sağlam bölümlerinden "Mayınlı Bölge"de merakla beklediğimiz Daft Punk yapımı Electroma gösterilecek. Yine "Geceyarısı Çılgınlığı" bölümünün sürprizleri ise Shortbus ve porno dünyasının bilinmeyen yüzünü ortaya koyan Princess isimli animasyon.Fakat esas animasyon sürprizleri, Hayao Miyazaki'nin kimi filmlerine ve Goro Miyazaki'nin Tales from Earthsea filmine yer veren "Canlandırma Sineması" bölümünde karşımıza çıkacak.Pasolini Retrospektifi ve Fassbinder'e Özel : "Kızgın Taşlara Düşen Gözyaşları bölümü de festivalin sürprizlerinden...Festival biletlerinin 17 Mart'ta satışa çıktığını hatırlatalım!
Yorumlar
  • bence güsel ama yaa memo jürideymish bu festivalle ilgili daha çk bilgi alamazmıyız

  • olmuor ki böyle, bu festivalin adı derhal degiştirilmeli vede türkiyenin belli illerine ayakları konulmalı, nooolluuurrr

  • hadi hayırlısı

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir