15 Aralık 2010 01:00

İstanbul Film Festivali para ödülünü arttırdı

30. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında verilen "Altın Lale Ulusal Yarışma" ödüllerinden 'En İyi Film'e verilen para ödülü 150 bin TL'ye çıkarıldı.

Akbank sponsorluğunda 2-17 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival, 30. yılında Altın Lale Ulusal Yarışma para ödüllerinin miktarını artırdı. Festival'de jürinin seçeceği 'En İyi Film'e Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen ödül 50 bin TL'den 150 bin TL'ye çıkarıldı. Yarışmada 'En İyi Yönetmen'e 50 bin TL, 'En İyi Kadın Oyuncu' ve 'En İyi Erkek Oyuncu'ya ise 10 biner TL verilecek.

Ayrıca, Jüri Özel Ödülü, 2011 yılında ilk defa maddi bir ödülle desteklenecek ve bu ödülü kazanan film 30 bin TL alacak. Uluslararası İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışması'nda jüri ayrıca, 'En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni ve En İyi Özgün Müzik' dallarında da ödül verecek.

Uluslararası İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışması'na uzun metrajlı kurmaca filmlerin yanı sıra, son iki yıldır olduğu gibi uzun metrajlı belgesel ve animasyon filmler de başvurabilecek. Festival yönetmeliğiyle başvuru formları Festival Merkezi veya www.iksv.org/film adresinden temin edebilecek.

MYNET SİNEMA FACEBOOK'TA. SEN DE KATIL! "Tıkla Beğen"

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir