17 Nisan 2015 12:12

İstanbul Film Festivali'nde 17-18 Nisan

Festivalde bugün hangi filmler var?

İstanbul Film Festivali'nde 17 Nisan Cuma yönetmen, yapımcı ya da oyuncu katılımıyla yapılacak film gösterimleri:

● “FACE Sinemada İnsan Hakları” bölümünden Atlantik. 16.00’da Beyoğlu Sineması’nda filmin yönetmeni Jan-Willem Van Ewijk’in katılımıyla;

● “Sinemada İnsan Hakları–Yarışma Dışı” gösterilen Hırsızın Gözleri 19.00’da Atlas Sineması Salon 2’de filmin yönetmeni Najwa Najjar’ın katılımıyla;

● “Akbank Galaları”ndan Stephen Daldry’nin Çöplük filmi 21.30’da Atlas Sineması’nda filmin yapımcılarından Kris Thykier’in katılımıyla;

● “Aile Bağları” bölümünde yer alan Villa Touma 21.30’da Atlas Sineması Salon 2’de filmin yönetmeni Suha Arraf’ın katılımıyla;

● “FACE Sinemada İnsan Hakları” bölümünden Ülkesiz Şarkılar 21.30’da Feriye Sineması’nda filmin yönetmeni Ayat Najafi’nin katılımıyla;

● “Yüz Yıllık Acı” bölümünde yer alan Sessizliğin Mirası 21.30’da Beyoğlu Sineması’nda filmin yönetmenleri Anne Benjamin ve Guillaume Clere’in katılımıyla gösterilecektir.

Gösterimleri iptal olan filmler:

Hisham Zaman’ın “FACE Sinemada İnsan Hakları Yarışması”nda yer alan Krala Mektup filminin 11.00’de Beyoğlu Sineması’ndaki;

Ben Hopkins’in “Altın Lale Uluslararası Yarışma”da yer alan Hasret filminin 16.00’da Atlas Sineması’ndaki;

Shawkat Amin Korki’nin “Altın Lale Uluslararası Yarışma”da yer alan Taşa Yazılmış Hatıralar filminin 13.30’da Beyoğlu Sineması’ndaki;

“Ulusal Belgesel Yarışması”nda yer alan Metin Kaya’nın Soluk ile Zekeriya Aydoğan’ın Çırılçıplak filmlerinin 16.00’da Fransız Kültür Merkezi’ndeki;

Tolga Karaçelik’in “Altın Lale Ulusal Yarışma”da yer alan Sarmaşık filminin 19.00’da Atlas Sineması’ndaki;

Bingöl Elmas’ın “Ulusal Belgesel Yarışması”nda yer alan Komşu Komşu! Huuu! filminin 19.00’da Fransız Kültür Merkezi’ndeki;

Hacı Orman’ın “Yüz Yıllık Acı” bölümünde yer alan Homo Politicus filminin 21.30’da Beyoğlu Sineması’ndaki;

Ömer Leventoğlu ve İhsan Kaçar’ın “Ulusal Belgesel Yarışması”nda yer alan Sabaha Doğru filminin 21.30’da Fransız Kültür Merkezi’ndeki gösterimleri yapılmayacaktır.

Gösterimi iptal edilen filmlerin yönetmen ve film ekipleri gösterim saatlerinde (FKM dışındaki) sinema salonlarına gelerek, kendilerine ait olan bu süreyi bir tartışma alanına çevirecek.

Bu gösterimlere bileti olan izleyiciler, iade için (Biletix Satış Noktaları, Çağrı Merkezi, web sitesi ve festival sinemalarından bilet alanlar) Biletix’e, İKSV’den alanlar da İKSV’ye başvurabilirler.

Festivalde Yarın

FESTİVALİN KAPANIŞ TÖRENİ YAPILMIYOR

12 Nisan Pazar günü gerçekleşen gösterim iptalinin ardından alınan kararla Ulusal ve Uluslararası Altın Lale, Ulusal Belgesel ve FACE İnsan Hakları Yarışmaları ile 18 Nisan'da yapılacağı duyurulan kapanış töreninin iptal edildiğini bir kez daha hatırlatalım.

Cumartesi günü yönetmen, yapımcı ya da oyuncu katılımıyla yapılacak film gösterimleri:

“Balkanlar: Ateşin Sineması” filmlerinden Bomba Gibi 13.30’da Beyoğlu Sineması’nda filmin yönetmeni Syllas Tzoumerkas, yapımcısı Maria Drandaki ve filmin başrol oyuncusu Angelique Papoulia’nın katılımıyla;

“NTV Belgesel Kuşağı”ndan Kelebeğin İzi filmi 13.30’da Fransız Kültür Merkezi’nde filmin görüntü yönetmeni ve aynı zamanda yapımcılarından olan Necati Sönmez’in katılımıyla;

“Dünya Festivallerinden” bölümünde yer alan Taşkınlar Klübü 13.30’da Rexx Sineması’nda filmin yönetmeni ve aynı zamanda festivalde bir sinema dersi de veren Lone Scherfig’in katılımıyla;

“Çocuk Mönüsü” filmlerinden Zırva 13.30’da İstanbul Modern’de filmin yönetmeni Veit Helmer’in katılımıyla;

“Ustalar” bölümünde yer alan Charlie’nin Ülkesi 16.00’da Atlas Sineması’nda filmin yönetmeni ve aynı zamanda festivalin bu yılki Altın Lale Uluslararası Yarışma jüri başkanı Rolf de Heer’in katılımıyla;

“Aile Bağları” filmlerinden Ezik 16.00’da Beyoğlu Sineması’nda filmin yönetmeni Guy Myhill ’in katılımıyla;

“Mayınlı Bölge” filmlerinden Burgundy Dükü 19.00’da Atlas Sineması’nda filmin oyuncularından Chiara d’Anna‘nın katılımıyla gösterilecektir.

Gösterimleri iptal olan filmler

Ben Hopkins’in “Altın Lale Uluslararası Yarışma”da yer alan Hasret filminin 11.00’de Rexx Sineması’ndaki; Hisham Zaman’ın “FACE Sinemada İnsan Hakları Yarışması”nda yer alan Krala Mektup filminin 13.30’da Atlas Sineması’ndaki gösterimleri yapılmayacaktır.

Gösterimi iptal edilen filmlerin yönetmen ve film ekipleri gösterim saatlerinde sinema salonlarına gelerek, kendilerine ait olan bu süreyi bir tartışma alanına çevirecek.

Bu gösterimlere bileti olan izleyiciler, iade için (Biletix Satış Noktaları, Çağrı Merkezi, web sitesi ve festival sinemalarından bilet alanlar) Biletix’e, İKSV’den alanlar da İKSV’ye başvurabilirler.

Yorumlar
    Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

    Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

    Son Haberler

    Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

    Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

    İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

    Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir