14 Mart 2007 18:28

İstanbul Film Festivali'nde Ulusal Yarışma

Festival'in yerli film ayağında yarışacak filmler oldukça iddialı...

İstanbul'da baharın geldiğini nasıl anlarsınız? Tomurcuklanmaya başlayan çiçekler, filizlenmeye başlayan ağaçlar, tüm sıcaklığı ile yüzünü yavaş yavaş göstermeye başlayan güneş?.. Belki bunların hepsine 'evet', ama ne zamanki İstanbul Film Festivali ile ilgili ilk haberler kulağınıza çalınmaya başlasın, işte o zaman anlarsınız ki bahar artık kapınızda!26. İstanbul Film Festivali'nin kısa bir süre önce açıklanan programı, yine oldukça zengin içeriği ile baharın müjdeleyiciliğini yapıyor. Türk Sineması'nın her yıl artan sayıda yeni filmler ortaya koyması, bu yıl 'Ulusal Yarışma' bölümünde de kendisini hissettirmiş. Farklı tür ve içerikte pek çok filmin yer aldığı bu yarışma, jüriyi fena halde zorlayacağa benziyor.İşte 'Ulusal Yarışma' bölümünde yarışacak filmler: BardaİklimlerKaderMavi Gözlü DevZincirbozanTakvaMutlulukÇinliler GeliyorBeynelmilelAdem'in TrenleriKüçük KıyametEve DönüşPolisSis ve GeceHokkabazCenneti Beklerken
Yorumlar
  • Türk sineması ilerliyor ,seyirciyi büyülüyor bravo.

  • Kader ve iklimler arasında bi karar olur bence.

  • kader bencede en iyi film ödülünü alır.juri ödülü olursa takva alabilir.oyunculardan da erkan can ya da nejat işler erkek oyuncuda favorim.kadın oyuncu özgünün 3 filmi olmasına rağmen nurgül yeşilçay ademin trenleriyle hakediyo gibi

  • gördüğümüz kadarıyla kader'in karşısına çıkabilecek rakip yok.. zincirkopan'ın fragmanını yeni gördüm belki bu film biraz zorlayabilir ama yinede kader bence..

  • hokkabazında katılması güzel ama en iyi olarak bir ödülü alabileceğini düşünmüyorm.yinede vasat üstü bir filmditakva iklimler kader ödülleri bölüşür. belki kadın oyuncu nurgül yeşilçay a gidebilir.ademin trenleri o açıdan şanslı.erkek oyuncu da erkan can ...cem özer belki ama erkan can favorim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir