2 Temmuz 2013 00:00

İstanbul Modern’de açık hava sineması

“Fantastik Türkler” başlıklı etkinlikte İstanbul Modern’in bahçesindeki açık hava sinemasında her akşam farklı bir fantastik Türk filmi gösterilecek.

YAP İstanbul Modern etkinlikleri kapsamında Türk fantastik sinemasından üç filmlik bir seçki izleyici ile buluşuyor. Sinema TV işbirliğiyle düzenlenecek “Fantastik Türkler” başlıklı etkinlikte İstanbul Modern’in bahçesindeki açık hava sinemasında her akşam farklı bir fantastik Türk filmi gösterilecek. Etkinliğin bilet fiyatı ise 8 TL.

İşte program:

11 Temmuz Perşembe, 21.30

Zagor Kara Bela, 1971
Siyah-Beyaz, 74’
Yönetmen: Nişan Hançer
Oyuncular: Levent Çakır, Ece Cansel, Nevzat Açıkgöz

1961 yılında ilk kez yayınlandığı ülke İtalya’dan sonra dünyanın dört bir yanında beğeniyle okunan çizgi roman Zagor, Türkiye’de de bir yıl sonra okuruyla buluştu. 1971’de Türk sinemasına uyarlanan Zagor’un maceralarında “Baltalı İlah” olarak da tanınan kötülerin baş düşmanı Zagor’u, Levent Çakır canlandırmıştır. Zagor, bu serüveninde en yakın dostu “yağ tulumu” diye adlandırdığı Çiko ile birlikte Kızılderilileri öldüren, kara maskeli kötü adamın peşine düşer. Kara Bela, öldürülen ailesinin intikamını almak isteyen, yarı deli bir karakterdir.

12 Temmuz Cuma, 21.30

Atını Seven Kovboy, 1974
Renkli, 84’
Yönetmen: Aram Gülyüz
Oyuncular: Sadri Alışık, Figen Han, Sami Hazinses

Sadri Alışık'ın "Red Kit"i oynadığı ve konuşan atı Düldül ile yollara düştüğü filmde, Red Kit'in efsanevi haydut çetesi Dalton Kardeşler ile mücadelesinin komik ve absürd hikayesi anlatılıyor. ‘Atını Seven Kovboy’ mekanlarıyla, dekor ve kostümleriyle o dönem Amerikan westernlerinden esinlenilerek çekilen Yeşilçam’ın spagetti western’lerine iyi bir örnek.


13 Temmuz Cumartesi, 21.30

Şeytan, 1974
Renkli, 100’
Yönetmen: Metin Erksan
Oyuncular: Cihan Ünal, Canan Perver, Meral Taygun, Agah Hün

Metin Erksan imzalı, Türk korku sinemasının ilk örneklerinden olan ‘Şeytan’, Amerikan yapımı ‘The Exorcist’ (Şeytan) filminin ertesi yılki yeniden çevrimidir. Ayrılmakta olan bir çiftin 12 yaşındaki mutsuz kızları Gül, anlaşılmaz ve garip davranmaya başlayınca, bir ruh doktoru ve bir din adamı küçük kıza ne olduğunu anlamaya çalışır. Sonunda kızın içine şeytan girdiğini anlarlar ve şeytanı çıkarmak için uğraşırlar. Kızın içindeki şeytan ise var gücüyle direnmektedir.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir