20 Mayıs 2010 00:00

İstanbul Modern'de Fin filmleri

İstanbul Modern Sinema, 20-30 Mayıs tarihleri arasında Finlandiya Büyükelçiliği işbirliğiyle "İdare Edemem Anne!" başlığı altında son dönem Fin sinemasından altı film sunuyor.

Çoğunluğu kadın yönetmenlere ait bu filmler, ikilemleri, kararsızlıkları ve büyüme sancılarıyla çocuk olma hallerini sorguluyor. “İdare Edemem Anne!” başlıklı programın açılışına 20 Mayıs Perşembe günü saat 13.00’te gösterimi yapılacak "Kökler" filminin yönetmeni Saara Saarela katılacak ve izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.


Açılışta ayrıca Fin Sinema Vakfı’nın direktörü Jaana Puskala da bulunacak. Programda yönetmen Lenka Hellstedt’in Denizaşırı ve Derinin Altında, Dome Karukoski’nin Yasak Meyve, Saara Cantell’in Kalp Atışları, Zaida Bergroth’un Son Kovboy, Saara Saarela’nın Kökler ve Anastasia Lapsui ile Markku Lehmuskallio’nun Hayatın Peşinde başlıklı filmleri gösterilecek. Film gösterimleri, müze ziyaretçilerine ücretsizdir.

www.istanbulmodern.org

Yorumlar
  • ))))))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir