12 Haziran 2006 08:53

İstanbul'un Ardından Adana

Beş Vakit yine zaferle döndü

13. Altın Koza Film, Kltür ve Sanat Festivali sona erdi ve Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda zafer, En İyi Film dahil toplam dört ödül kazanan Beş Vakit'in oldu.Reha Erdem'in filmi bu sonuçla İstanbul Film Festivali'nin ardından bir başarıya daha imza atarken En İyi Yönetmen ödülü Erdem'e değil, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? ile Ezel Akay'a gitti.Jüri Özel Ödülü, ikincilik ödülü de kabul edilebilir, Dondurmam Gaymak'a giderken, Halk Jürisi Ödülü de Yüksel Aksu'nun Dondurmam Gaymak filminin oldu.Ödül dağılımı:En İyi FilmBeş Vakit - Reha ErdemJüri Özel Ödülü Dondurmam Gaymak - Yüksel AksuYılmaz Güney Anı Ödülü Oyun - Pelin EsmerEn İyi Yönetmen Ezel Akay - Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?En İyi Kadın Oyuncu Feride Çetin - İki Genç Kız En İyi Erkek Oyuncu Turan Özdemir - Dondurmam GaymakEn İyi Senaryo Levent Kazak/Ezel Akay - Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?En İyi Müzik Taner Onat/Serkan Sönmezocak GenEn İyi Görüntü Yönetmeni Veli Kuzlu GenEn İyi Sanat YönetmeniHakan Yarkın, Naz Erayda, Eren Akay - Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? En İyi Kurgu İlker Canikligil Gen En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Zeynep Eronat - Sen Ne DilersenEn İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Bülent Emin Yarar - Beş VakitUmut Veren Genç Kadın Oyuncu Elif İşcan - Beş VakitUmut Veren Genç Erkek Oyuncu Ali Bey Kayalı - Beş VakitEn İyi Stüdyo Şafak Film Stüdyoları - Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?Mansiyon Umut Veren Genç Yönetmen Ödülü Togan Gökbakar GenHalk Jürisi ÖdülüDondurmam Gaymak - Yüksel Aksu
Yorumlar
  • bu beş vakit filmini iyice merak ediyoruz...inşallah güzel olur.hadi hayırlısı... en iyi yönetmen ödülünüde ezel akay a vermeleri iyi olmuş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir