28 Mayıs 2007 17:47

İşte 60. Yılın Kazananları!

Fatih Akın, En İyi Senaryo Ödülü'nün sahibi oldu!

Dünyanın en önemli sinema etkinliklerinden biri olan Cannes Film Festivali, 27 Mayıs 2007 tarihinde sona erdi. Bu sene birbirinden önemli sinemacıların çektiği son derece çarpıcı filmlerin yarıştığı, merakla beklenen "Altın Palmiye" yarışması da böylece sonuçlandı. Gecede usta sinemacı Julian Schnabel'in az bilinen sinemasının ödüllendirilmesi çok anlamlıydı. Yine Persepolis isimli çizgi roman uyarlaması animasyonun "Jüri Özel Ödülü" alması da sevindirici bir gelişme oldu. Sıkı sinemacı Gus Van Sant ise festivalin 60. yılı için verilen çok özel bir ödülün sahibi oldu. Jane Fonda'nın verdiği "Altın Palmiye Ödülü"nün sahibi ise, festivalde çok konuşulan, çok övülen 4 Ay, 3 Hafta ve 2 Gün oldu. Fatih Akın, Yaşamın Kıyısında ile "En İyi Senaryo Ödülü" aldı ve bizi sevindirdi!Orhan Pamuk'un yer aldığı, Stephen Frears'ın başkanlığını yürüttüğü uluslararası jürinin seçtikleri...60. Yıl Özel ÖdülüGus Van SantAltın Palmiye4 Ay, 3 Hafta ve 2 Gün (Cristian Mungiu)Grand Prix (Büyük Ödül)The Mourning Forest (Naomi Kawase)En iyi Kadın OyuncuJeon Do-YeongEn İyi Erkek OyuncuKonstantin Lavronenko En İyi YönetmenJulian Schnabel (The Diving Bell and the Butterfly)En İyi Senaryo Yaşamın Kıyısında (Fatih Akın)Jüri Özel Ödülü Persepolis ve Stellet LichtKısa Metraj Altın Palmiye Ver LloverAltın Kamera Ödülü MeduzotYaşamın Kıyısında, senaryo ödülünün dışında, "Ekümenik Jüri Ödülü"ne layık görüldü. "Kariyer Ödülü"nün sahibi ise Jane Fonda oldu. "Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği-FIBRESCI Ödülü ise 4 Ay, 3 Hafta ve 2 Gün filmine verildi.
Yorumlar
  • Bu adamı çok kıskanmaya başladım.

  • sabırsızlıkla bu filmi bekliyorum.daha önce de söylemiştim ama tekrar edeceğim bu adam gerçekten bu işden anlıyor ve teşekkürü hak ediyor!!!

  • işte avrupa'nın asıl fatih'i ehueue aslna fatih kral fatih :)))

  • Fatih Akın gerçekten de takdir edilmesi gereken işler çıkarıyor, ki Martin Scorsese ile yanyana gelip de fotoğraf çektirmesi bile, beni dahi bir Türk olarak gururlandırdı. umarız ki, başarısı Türk filmlerine daha da yansır ve kendisi en büyük sinema piyasası olan, Hollywood'a adapte olabilir.

  • fatih akından büyük bir başarı bu arada coen kardeşlerin filmine çok iyi diyorlardı fakat görüdğüm kadarıyla bişey alamamış ilginç

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir