13 Mayıs 2003 23:41

İşte İlk Parti Oscar Adayları!!!

Oscarları dağıtan Amerikan Film Sanatları Akademisi her yıl olduğu gibi bu yıl da, Görsel Efekt ve Ses Kurgusu dallarındaki ön-adaylarını açıkladı.En İyi Görsel Efekt:Harry Potter ve Sırlar OdasıYüzüklerin Efendisi: İki KuleSiyah Giyen Adamlar 2Azınlık RaporuÖrümcek-AdamYıldız Savaşları: Klonlar'ın SaldırısıYeni Nesil AjanEn İyi Ses Kurgusu:Harry Potter ve Sırlar OdasıYüzüklerin Efendisi: İki KuleAzınlık RaporuAzap YoluÖrümcek-AdamBir Zamanlar AskerdikYeni Nesil AjanBu filmlerin sadece bir kısmı gerçekten finallere aday olup Oscar'a uzanan yola koyulacaklar. 5 Şubat 2003'te bu ön-adaylardan her biri için hazırlanmış 15 dakikalık video klipler komite tarafından izlenerek her kategori için 3 gerçek adayda karar kılınacak.2003 Oscar'ları 23 Mart'taki final gecesi ile sahiplerini bulacak.
Yorumlar
  • bence en iyi kurguyu azınlık raporu almalı.görsel efekt i de iki kule almalı

  • Tahminime göre Ses Kurgusu adayları:AZINLIK RAPORUSPIDER-MAN(üçüncü bir aday seçerlerse bu İki Kule olur.)Kazanan muhtemelen Spider-Man olacak.Görsel Efekt adayları ise:AZINLIK RAPORUİKİ KULEATTACK OF THE CLONES(AOTC'un ses kurgusu dalında yedi finalist arasına bile alınmamış olması, filmin Akademi tarafından tamamen gözardı edilebileceğinin bir işareti belki de. Bu durumda üçüncü aday Harry Potter olur.)Kazanan muhtemelen Azınlık Raporu olacaktır. Ses Kurgusu dalında Signs, Treasure Planet ve K-19 gibi filmlerin finalistler arasına seçilmemesi beni şaşırttı doğrusu...

  • Beyler,Bayanlar...Lord Of The Rings: The TWO TOWERSoscara en cok hakkeden film olarak degilde..Oscar denilen toren onun icin hazirlaniyor diye dusunuyorum ben ne dersiniz...Haksız myım sizce?

  • Bence önemli olan İki Kule'nin efekt ve kurgu ödülleriyle yetinmeyrek asıl en iyi film ve yönetmen ödüllerine uzanmayı başarması...ama işi baya zor gerçekten!

  • her dalda aday İKİ KULE olmalı ve her ödülü kazanan İKİ KULE olmalı.Azınlık Raporu ve Spider-Man filmleri de güzel ama koskoca İKİ KULE'yi boşuna dikmedik oraya!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir