23 Nisan 2007 00:14

İşte Kazananlar!

Limak'ın isim sponsorluğunda gerçekleştirilen 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'nin yarışmaları sonuçlandı...

Kurmaca, deneysel ve canlanlandırma kategorilerinde düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışması'nda ödül kazananları daha önce duyurmuştuk.Profesyonel ve Amatör kategorilerde gerçekleştirilen Ulusal Belgesel Film Yarışması'na katılan filmler, görüntü yönetmeni Yusuf Akçura, belgesel yönetmeni Semra Sander, sinema yazarı Murat Erşahin, yönetmen Enis Rıza Sakızlı ve akademisyen Andreas Treske'den oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Amatör Kategoride; Ateş Savaşeri, İrem Pasinligil ve Onur Etiz'in yönettiği "Öyle Duruyorum" adlı film birincilik ödülüne; Serkan Yüksel'in yönettiği "Issız" adlı film ikincilik ödülüne; Meriç Ozan ve Mutlu Karadoğan'ın yönettiği "Gewok" adlı film üçüncülük ödülüne değer bulundu. Amatör Kategoride Jüri Özel Ödülü'nü Fatih Sezgin ve Mevlüt Çiftçi'nin yönettiği "Çalı" adlı film kazandı. Profesyonel kategoride; Seçiciler Kurulu birincilik ödülüne değer yapıt bulamadı. Özgür E. Arık'ın yönettiği "X" adlı film ikincilik ödülüne, Berrin Balay Tuncer ve Önder M. Özden'in yönettiği "Kadına Ağıt" adlı film üçüncülük ödülüne, Mihriban Tanık'ın yönettiği "Hiçbiryerde" adlı film Jüri Özel Ödülü'ne değer bulundu. Senaryo yazarı Emine Nevin Cangür'ün başkanlığında toplanan, yönetmen Tunç Başaran, akademisyen Nejat Ulusay, sinema yazarı ve tarihçisi Agah Özgüç ve oyuncu Cengiz Korucu'dan oluşan jüri, Ulusal Uzun Film Yarışması'nda ödül alacak filmleri ve oyuncuları seçti:En İyi Film Ödülü: Muharrem Gülmez ile Sırrı Süreyya Önder imzalı BeynelmilelMahmut Tali Öngören Özel Ödülü: Dondurmam GaymakEn İyi Yönetmen Ödülü: Kader ile Zeki Demirkubuz'aEn İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Kader filmindeki oyunculuğu ile Vildan AtaseverEn İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Polis filmindeki oyunculuğu ile Haluk BilginerEn İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Kader'deki oyunculuğu ile Müge UlusoyEn İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Sis ve Gece ile İlyas SalmanOnat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü: Beynelmilel filmiyle Sırrı Süreyya ÖnderEn İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Sis ve Gece ile Gökhan AtılmışEn İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Cenneti Beklerken ile Serdar Yılmaz ve Elif TaşçıoğluEn İyi Müzik Ödülü: Cenneti Beklerken ile Rahman AltınEn İyi Kurgu Ödülü: Küçük Kıyamet filmindeki kurgusuyla Çiçek KahramanUmut Veren Yeni Kadın Oyuncu Ödülü: Tramvay ile Emel ÇölgeçenUmut Veren Yeni Erkek Oyuncu Ödülü: Hokkabaz ile Tuna Orhan'aUmut Veren Yeni Yönetmen Ödülü: Dondurmam Gaymak filmindeki yönetimiyle Yüksel Aksu'ya verildi.Seçiciler Kurulu bu yıl, "Umut Veren Yeni Senaryo Yazarı" kategorisinde ödüle değer senaryo yazarı bulamadı!Beyazperde'nin internet sponsoru olduğu Limak 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'yle ilgili eski haberleri okumak için hemen tıklayın!
Yorumlar
  • Geröçkten çok güzel yerlere gitti tam benim istediğim ve kafamda oluşturduğum gibii en azından oscardan daha adaletli olduğu kesin:)Tebrikler...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir