25 Eylül 2009 10:12

It

Warner Bros, Stephen King'in kült romanı It'i (O) sinema filmi yapıyor...

Senarist Dave Kajganich, Stephen King'in en sevilen romanlarından It'i (O) beyazperdeye uyarlamaya hazırlanıyor. Warner Bros'un yapımcılığını üstleneceği projenin yönetmeni henüz belli değil. Kitap daha önce Tommy Lee Wallace tarafından iki bölümlük bir TV dizisi haline getirilmişti. 1960'larda Maine'deki küçük bir kasabada, sadece uyumsuz bir grup çocuğun farkedip üzerine gittikleri ve tüm benlikleriyle yaşadıkları bir dehşet hükmeder. Şehrin çocuklarını, sokak mazgallarından dışarı uzanan, palyaço şekline bürünmüş, açıklanamaz bir dehşet tek tek avlamaktadır. Pennywise ismini verdikleri bu yaratıkla yüzleşmiş ve bir şekilde hayatta kalmış altı oğlan ve bir kız çocuğu kendilerine Şanslı Yedili ismini takmışlardır. On yıllar sonra Pennywise hortladığında, şimdi 40 yaşlarında olan ve ABD'nin değişik yerlerine dağılmış yaşayan yedili, tekrar bir araya gelir. Dehşetle yüzleşip onu yenebilmeleri için kendi geçmişleriyle de yüzleşmeleri gerekecektir.
Yorumlar
  • çocukluk yıllarımın en korkutucu öğelerinin başında gelir "o".okulun banyosunda, yerdeki beyaz fayansataki delikten çıkan parmakların iki işaret parmağın yeri yardığı sahneyi unutmam mümkün değil."o" adıyla bile korkutmaya yeten bir kült yapım.

  • It sanırım Kingle hiç alakası olmayanalrın bile dikkatini çeken bir film olmuştur..Ki filmi romanının yanına bile yaklaşamaz...Kujodan sonra okuduğum 2. romandı ve Pennywise ın sayfalardan pençelerini çıkarmasına resmen inanmıştım...Eski filmde Mike ın gördüğü kuş sahnesi beni çok etkilemişti...Eğer kabusa yakışan bu fantastik korku sahnelerine ağırlık verirlerse mükemmel bir film olcagına şüphe yok..Çünkü O nun en kilit anları bunlar...İlk filmdeki Bill in olgunluk tipi hoşuma gitmemişti...Umarım onun içinde en uygun karakteri bulurlar...George Clooney olabilir mesela...Son olarak diyeeğim şu ki 80 li yıllarda doğmuş ben ve benim gibilere palyaçonun korkunçluğunu gösteren bu hikaye yeni neslide etkiler umarım..(Testere gibi kanlı ama bir işe yaramayan filmlerin oldugu şu dönemde özellikle)Stephen King bir efsanedir...Ve Bu Gerçek

  • Ben bunun kitabını okumadım ama daha önceki serisini seyrettim.İyiydi.Zaten bbu yönetmenin bazı filmleri çok hoşuna gidiyor.İnşallah en kısa zamanda bu filmi tamamlarlar ve seyrederim Çünkü çok merak ediyorum..................

  • göz çok güzeldi inşallah buda güzel olur

  • çok güZeL bir habeR.. :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir