13 Mayıs 2003 23:41

İtalyan Medyası Benigni'ye Ceza Kesti

Dünyaca ünlü sinemacı Roberto Benigni'nin onuruna düzenlenen bir törene alınmayan İtalyan fotoğrafçılar, yönetmeni boykot etme kararı aldılar.Memleketinde bu hafta vizyona girecek olan, İtalya sinema tarihinin en yüksek bütçeli filmi (40 milyon Euro) Pinokyo ile tekrar gündeme gelen Oscar ödüllü Benigni'nin, kendisi tarafından basına dağıtılan fotoğrafı, tüm ülkede yüzü maskelenerek yayınlandı.Roberto Benigni son haftalarda, filminin yarattığı sansasyon kadar, başbakan Berlusconi'ye karşı takındığı tavır ile de gündemdeki sevilen bir sima olmuştu. Ünlü sinemacı ayrıca bu hafta Bolonya Üniversite'since kendisine takdim edilen fahri doktorluk ünvanını almakla meşguldü. İşte basınla arasını açan korkunç olay bu tören sırasında gerçekleşti.Benigni, tören görüntülerinin öncelikli haklarını kendine ait olan Melampo Cinematografica'ya verme kararı aldı. İçeri sadece bir tek fotoğrafçının girmesine izin verildi. Bunun üzerine tüm İtalyan basına, kendilerine sağlanan tek bir fotoğrafı, Roberto Benigni'nin yüzü tanınmayacak şekilde "pikselize" ederek yayınladı.
Yorumlar
  • işte basın olayı gerçi bence bu kadar değerli bir insana italyanların iyi sahip çıkması lazım ama o öyle yaparsa basında böle yapar ancak basının protestosu çok hoş :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir