6 Ocak 2006 10:49

İyi Geceler İyi Şanslar

Yönetmenlerin beş adayı var

Altın Küreler ve Oscarlara doğru geri sayım başladığında meslek grupları da fikirlerini söylemeye başlar. Amerikan Yönetmenler Birliği'nin (DGA) her yıl geleneksel olarak verdiği En İyi Yönetmen unvanı için bu yıl iki usta ve üç yeni yetenek yarışacak.George Clooney, Good Night, and Good Luck'la ilk kez bu ödüle aday olurken kendisine Çarpışma ile Paul Haggis ve Capote ile Bennett Miller eşlik etti.Ödülün gedikli isimlerinden Steven Spielberg ise daha önce üç kez uzandığı unvanı yeniden sahiplenmeye Münih ile aday. Kaplan ve Ejderha ile meslektaşlarının ödülüne bir kez uzanmış olan Ang Lee ise bu yıl çok konuşulan Brokeback Dağı ile yönetmenlerin favorilerinden.Mor Yıllar, Schindler'in Listesi ve Er Ryan'ı Kurtarmak'la DGA'in üç kez onurlandırdığı Spielberg yaptığı açıklamada ''Aday olduğumu öğrendiğimde çok mutlu oldum ve hemen ardından bu ödüle ilk defa aday gösterilen üç rakibim olduğunu fark ettim. Ayrıca Ang'le yan yana olabilmek de var…'' dedi.DGA'in 1953'ten beri verdiği ödüle bu yıl kimin sahip olacağını 28 Ocak'ta öğreneceğiz.
Yorumlar
  • Adaylıklar paul haggis dışında beklediğim gibi.Her ne kadar Paul Haggis DGA dan destek almış gibi görünsede oscar adayı olması cok zor. Spielberg, Ang Lee, George Clooney zaten bu sene banko denecek nitelikteki adaylar bennett miller ve paul haggis'in yerini Fernando Mareilles veya James Mangold alabilir...

  • Paul Haggis bence bu senenin süprizlerinden biri güçlü rakipleri olabilir ama çok iyi projelere imza atan biri gönlümden o geçti bence alıcak.

  • Spielberg ödüle çok yakın duruyor.Ama Clooney ile Lee yi unutmamak lazım.Merakla beqliorm...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir