6 Ocak 2016 20:29

İzlemekten Büyük Keyif Alacağınız Yabancı Filmler

Sherlock Holmes (2009)

Film, Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan, kurgusal dedektifler arasında olan Sherlock Holmes’dan esinlenilmiştir. Filmin yönetmen koltuğunda Guy Ritchie oturmaktadır. Filmin yapımcılığını ise Joel Silver, Lionel Wigram, Susan Downey ve Dan Lin üstlenmiştir. Filmin senaristliğini ise, Guy Ritchie, Michael Robert Johnson, Simon Kinberg üstlenmiştir. Filmin başrollerinde Robert Downey Jr. ve Jude Law yer almıştır. Filmin müziklerini ise Hans Zimmer ve Ramin Djawadi bestelemiştir. Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) dövüş tekniklerini, üstün zekası ile harmanlayıp silah olarak kullanabilen ilginç karakterde birisidir. Sherlock Holmes ve ortağı Dr. Watson (Jude Law) kendilerini, akıl almaz bir şekilde gelişen olayların içinde bulurlar. Ülkeyi yok edebilecek güçte bir silaha karşı, birlikte mücadele etmek zorundalardır. Ayrıca bunları Sherlock Holmes’un dizi formatında da görmeniz mümkün. Siz de Holmes’un akıl almaz teorileriyle, gizemin içine dalmak istiyorsanız bu film tam da size göre.

IMDb: 7.6

Up – Yukarı Bak (2009)
2009 ABD yapımı animasyon filmidir. Film, komedi, macera, dram, romantik türlerini barındırır. Filmin yönetmen koltuğunda Pete Docter vardır. Filmin senaristliğini ise Bob Peterson ve Pete Docter üstlenmiştir. Film, Akademi Ödülleri’nde en iyi animasyon film ödülünü kazanmıştır. Filmde Carl Fredicksen karakteri, utangaç ve içine kapanık bir karakterdir. Ünlü Kaşif Charles F. Muntz’un da çok büyük bir hayranıdır. Ancak Muntz sahtekarlıktan suçlanmaktadır. Anlattıklarının yalan olduğunu ve Güney Amerika’da olduğunu iddia ettiği devasa kuş iskeletinin bir kandırmaca olduğunu söylerler. Carl buna inanmaz ve büyüyünce, Muntz’un dediklerinin doğru olduğunu ispatlayacağına, kendi kendine söz verir. Carl bir gün Ellie adında bir kızla tanışır ve arkadaş olurlar. Ellie de Muntz’un hayranıdır ve Cennet Şelaleri’nde yaşama hayali kurar ve Carl’a bu hayalini gerçekleştirmesinde yardım edeceğine dair söz verdirtir. Zaman geçer ve bu iki iyi arkadaş birbirlerine aşık olurlar ve evlenirler. Birbirlerini çok seven bu çift, mutluluklarını bir bebekle ebedileştirmek isterler, ancak ne yazık ki çocukları olmaz. Cennet Şelalesi hayallerini bir kenara bıraktıklarını fark ederler ve bunun için para biriktirmeye başlarlar, ancak olağan sorunlarda hep o kumbaradan para alırlar. Zaman geçer, yaşlanırlar, Ellie hayata veda eder, Carl ise sevimsiz aksi, yaşlı bir dedeye dönüşür. Bir gün ödev yapmak için kapısına bir çocuk gelir ve onunla birlikte akıl almaz maceraya yolculuk ederler. Evi helyum gazlarıyla şişirilmiş binlerce balonla uçurup Cennet Şelaleleri’ne doğru yolculuğa çıkarlar ve Muntz’un tam da söyledikleri gibi bir sahtekar olduğunu keşfederler. Tatlı tatlı gülümsemenize sebep olacak bu filmi izlemenizi öneririz.

IMDb: 8.3
The Railway Man – Geçmişin İzleri (2013)
2014 yapımı dram biyografi filmidir. Filmin yönetmenliğini Jonathan Teplitzky üstlenmiştir. Filmin senaristliğini ise Eric Lomax, Frank Cottrell Boyce, Andy Paterson üstlenmiştir. Filmde Colin Firth, Nicole Kidman, Jeremy Irvine, Stellan Skarsgard, Hiroyuki Sanada, Sam Reid, Tonroh Ishida ve Tom Stokes gibi usta oyuncular rol almıştır. Film, II. Dünya Savaşı esnasında Japonya tarafından inşa edilen Thai/Burma demiryolunun yapım aşamasını ve yaşanılanların gerçek öykülerini beyaz perdeye aktarmıştır. Demiryolu, Japonya’nın müttefikleriyle olan iletişimini kolaylaştıracak bir noktaya konumlanmıştır. Bu demiryolunun yapımında ise Japon ordusu tarafından tutsak edilen askerleri kullanmışlardır. İnsanlık dışı şartlarda açlık ve yorgunlukla mücadele eden insanların yaşamlarını çarpıcı bir şekilde yansıtmayı başarabilen film, bu toplama kamplarından birinde tutulan Eric Lomax’ın hayatını ve geçmişin izlerinin asla silinmeyeceğini bize gösteriyor. Japon askeri olan Negase tarafından şiddete mağruz kalan Eric, yıllar sonra hayatına devam edebilenlerden olsa da Nagase’nin hayatta olduğunu öğrenmesi ile bütün hayatı değişecek ve intikam ateşiyle yanıp tutuşacaktır. Eski bir anıya tanık olacağınız bu filmi izlemenizi öneririz.

IMDb: 7.1
Ugly – Çirkin (2013)
2013 Hindistan yapımı gerilim, dram ve polisiye türünde bir filmdir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Anurag Kashyap üstlenmiştir. Filmin tema müziğini G. V. Prakash Kumar, filmin müziğini ise Brian McOmber üstlenmiştir. Film henüz 10 yaşında olan Kali’nin esrarengiz bir şekilde ortadan kayboluşunu işler. Annesi ve babası ayrı olup, annesi ve üvey babasıyla yaşayan Kali, bir pazar günü babasıyla dışarı çıktığı sırada esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Dokunaklı bir aile dramını işleyen film, size gerilimi yaşatırken duygularınıza hakim olamamanıza sebep olacak. İyi seyirler.

IMDb: 8.2
Rudderless – Dümensiz (2014)
2014 ABD yapımı, dramı ve müziği bir arada barındıran bir filmdir. Filmin yönetmen koltuğunda William H. Macy oturmaktadır. Filmin senaristliğini ise Casey Twenter, Jeff Robinson ve yine William H. Macy üstlenmiştir. Filmde Billy Crudup, Anton Yelchin, Felicity Huffman, Jamie Chung, Selena Gomez, Kate Micucci, Laurence Fishburne gibi usta isimler rol almıştır. Ayrıca William H. Macy de filmde Trill rolünü üstlenmiştir. Film harika müzikleri ile sizi mest edecek. Filmin müziklerinin besteciliğini ise Eef Barzelay üstlenmiştir.
Film, Sam adında bir adamın bir anda alt üst olan hayatını konu edinir. Sam, reklam sektöründe çalışmaktadır ve başarılı bir girişimcidir. Ancak beklenmedik bir şekilde oğlunun ölümü, hayatının bir anda mahvolmasına neden olur. Bir gün oğlunun eşyalarını kurcalarken oğluna ait, içinde demo kayıtları ve şarkı sözleri ile dolu olan bir kutu bulur. Oğlunun müziğe karşı mükemmel bir yeteneği vardır. Bu saatten sonra Sam’in hayatı değişecek ve hayattaki tek amacı bir müzik grubu organize ederek oğlunun müziğini dünyaya tanıtmak olacaktır. Müzikleri ve duygusallığı ile sizi büyüleyecek bu filmi izlemenizi öneririz.

IMDb: 7.5

Kingsman: The Secret Service – Kingsman: Gizli Servis (2014)
Dave Gibbons ve Mark Miller’ın The Secret Service adlı romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Matthew Vaughn üstlenmiştir. Filmin yapımcılığını Adam Bohling, David Reid ve Matthew Vaughn üstlenirken, senaristliğini ise Jane Goldman ve yine Matthew Vaughn üstlenmiştir. Filmde Colin Firth, Samuel L. Jackson, Mark Strong, Taron Egerton ve Michael Caine gibi usta isimler yer almıştır. Film gizli ajan olan Gary ‘Eggsy’ Unwin’in eğitim sürecini ve bu süreçte yaşadığı olayları konu alır. Film ayrıca Matthew Vaughn’ın en çok hasılat yapan filmi olma özelliği taşır. Bu macera dolu filmi izlemediyseniz, izlemenizi öneririz.

IMDb: 7.8

Kaakkaa Muttai – Karga Yumurtası (2014)
2014 yapımı, ödüllü Bollywood filmidir. Filmin yönetmenliğini M. Manikandan üstlenmiştir. Filmde; Ramesh, J. Vignesh, Iyshwarya Rajesh gibi isimler yer almıştır. Film dram türündedir ve hayatın gerçeklerini, ustaca beyaz perdeye aktarabilmiştir. Film, Hindistan’ın yoksul kesimlerinde yaşamlarını süren iki kardeşin hayatını konu edinir. Periya ve küçük kardeşi Kaaka’nın babaları hapishaneye girmiştir. Çok fakir bir hayat süren bu iki kardeşin tek hayalleri yeni açılan pizza salonundan bir dilim pizza yiyebilmektir. Para kazanmaya çalışan iki kardeş, aslında bunun çok da kolay olmadığını deneyimleyeceklerdir. Küçücük bir mutluluğun ne kadar ulaşılamaz olabileceğini, farklı perspektiflerden sunan bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

IMDb: 8.6
Pride – Onur (2014)

2014 İngiltere yapımı, komedi drama filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda Matthew Warchus oturmaktadır. Filmin senaristliğini ise Stephen Beresford üstlenmiştir. Filmin müzikleri Christopher Nightingale’ye aittir. Filmde, Bill Nighy, Imelda Staunton, Paddy Considine, Ben Schnetzer, George Mackay, Andrew Scott gibi isimler yer almıştır. Film 1984 yılında, henüz 20 yaşında ve gay olan Joe’nin Onur Yürüyüşü’ne katılması ve başından geçenleri konu edinir. Başlarda tereddüt eden ve çekimser olan Joe bir grup gay erkek ve lezbiyen ile tanışınca rahatlamaya başlayacaktır. Dönemin başbakanı bu durumu hoş karşılamaz. Farklı farklı bölgelerden aktivistler yükselmeye başlar. Bu durumun sabotaj edilme riski de az değildir. Bu eylem dolu filmi izlemenizi öneririz.

IMDb: 7.8
Camp X-Ray (2014)
2014 ABD yapımı, savaş ve dram filmidir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Peter Sattler üstlenmiştir. Filmin müziklerini Jess Stroup bestelemiştir. Filmde Kristen Stewart, Peyman Moaad, John Carroll Lynch, Lane Garrison gibi isimler rol almıştır. Film, Amy Cole’un askere gitme hikayesini konu alır. Amy, yaşadığı kasabayı yeterince sıkıcı bulmaktadır. Bu yüzden de orduya katılır. Görev için Irak’a gideceğini düşünürken, bambaşka tecrübeler kazanacağı Guantanamo’ya gönderilir. Amy, gittiği görev yerinde bambaşka tecrübeler edinir ve gittiği yerdeki hapishanede, 8 yıldır hapis yatmakta olan genç bir adam ile garip bir ilişkiye başlar. Filmi izlemediyseniz, izlemenizi öneririz.

IMDb: 7.0

Nightcrawler – Gece Vurgunu (2014)
2014 ABD yapımı, gerilim-dram filmidir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Dan Gilroy üstlenmiştir. Filmin müziklerini ise James Newton Howard bestelemiştir. Filmde Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Riz Ahmed, Ann Cusack, Kevin Rahm, Jonny Coyne, Jamie McShane, Bill Paxton gibi isimler rol almıştır. Lou Bloom’un hayatını konu alan film, genç ve kariyerinde hırslı bir adam olan Lou’nun, gece şehirde yaşanan suçları kamerasına kaydetmeye başlamasıyla hayatı değişir. Siz de bu gerilim dolu filmi izlemediyseniz, izlemenizi öneririz.
IMDb: 7.9

Ex Machina (2015)
2015 İngiltere yapımı, bilim kurgu filmidir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Alex Garland üstlenmiştir. Filmin müziklerini Geoff Barrow, Benjamin Salisbury, Yann McCullough bestelemiştir. Filmde Domhnall Gleeson, Alici Vikander, Oscar Isaac, Deborah Rosan, Chelsea Li, Elina Alminas, Corey Johnson, Sonoya Mizuno gibi isimler rol almıştır. 24 yaşında olan Caleb, dünyanın en önemli teknoloji şirketinde yazılım uzmanı olarak çalışmaktadır. Şirketin gizemli CEO’su Nathan ise özel bir dağ evinde, insanlardan ve şirketten uzak bir şekilde yaşamaktadır. Caleb, düzenlenen bir yarışmada, CEO’nun dağ evinde 1 haftalık ödül kazanmıştır. Ancak bunun bir oyun olduğunu daha sonradan anlayacaktır. Sizi değişik dünyalara sürükleyecek bu filmi izlemenizi öneririz.

IMDb: 7.7

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • 7 Aralık vizyondaki filmler 7 Aralık vizyondaki filmler

   Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 8 film vizyona girecek. Haftanın öne çıkanları Şampiyon, Don Kişot'u Öldüren Adam ve Son Çıkış.

  • Yüzyılın Casusu Çiçero’dan yeni fragman Yüzyılın Casusu Çiçero’dan yeni fragman

   Serdar Akar’ın yönettiği, Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik’in başrolü paylaştığı film, 2. Dünya Savaşı’nın kaderini değiştiren Çiçero’nun gerçek hayat hikayesini konu alıyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  • Hababam Sınıfı yeniden çekiliyor Hababam Sınıfı yeniden çekiliyor

   Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden Hababam Sınıfı yeniden çekiliyor. Altan Erkekli’nin Mehmet Hoca olarak kamera karşısına geçtiği filmin çekimleri geçen hafta başladı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir