6 Ocak 2016 21:19

İzlemeye Doyamayacağınız Dünyaca Ünlü Marvel Filmleri

Blade – Bıçağın İki Yüzü (1998)

1998 yapımı Marvel çizgi romanı kahramanı olan Blade’nin beyaz perdeye uyarlanmış korku içerikli aksiyon filmidir. Filmin yönetmenliğini Stephen Norrington üstlenmiştir. Filmin senaryosu ise, David Goyer’e aittir. Filmin başrolünde usta oyuncu Wesley Snipes vardır. Filmin 2. devam filmi vardır. 3. film ile sevenlerine veda edeceğini duyuran film 2006 yılında filmi, dizi şeklinde devam ettirdiler ancak bu sefer Blade rolünü, Wesley Snipes oynamamıştır.
Filmin konusuna gelirsek, Venessa Brooks (Sanaa Lathan) isimli bir kadın apar topar hastaneye kaldırılır. Boğazında bir yara olan Venessa’nın kimse boğazındaki yaranın ne olduğunu ve buna neyin sebep olduğunu bilmez. Ayrıca Venessa hamiledir. Çocuğun kurtulmasına rağmen Venessa kurtulamamıştır. Venessa’nın oğlu Eric ya da Blade yarı vampir yarı insan olarak doğmuştur. Venessa’nın boynundaki yara izi de vampir ısırığıdır. Blade yarı vampir olmasına rağmen vampirlerden nefret eder ve hayatının tek amacı onları yok etmektir. Daha sonradan tanıştığı Abraham Whistler (Kris Kristofferson) de Blake gibi vampirlerden nefret etmektedir ve birlikte bu amaç için çalışmaya başlarlar. Blake yarı vampir olduğu için kan arzulamaktadır. Abraham buna bir çözüm bulmuştur. Her gün Blake’e enjekte ettiği iğneyle susuzluğunu dizginlemesini sağlamıştır. Sırayla tek tek vampirleri avlamaya başlayan Blake, vampirlerin bir numaralı düşmanı olmuştur. Ancak şimdi daha büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır, vampirlerin lideri olan Deacon Frost (Stephen Dorff) günden güne güçlenmektedir. Tam Blake ile karşı karşıya geldiği sırada hiç beklenmedik bir şey olacak ve annesi Venessa karşısına çıkacaktır. Annesi ölmemiştir, ancak zor durumda olduğundan Deacon, Venessa’yı yanına almıştır. Şimdi Blake tuzağa düşmüştür. Deacon acımasızca planını uygularken Blake susuzluktan ölmek üzeredir. Bu vampir dolu macera filmini izlemenizi öneririz.
IMDb: 7.1
X-Men (2000)
Marvel Comics’in çizgi romanlarından olan X-Men’in sinemaya uyarlanmış halidir. Film X-Men serisinin ilk filmi olma özelliğini taşır. Filmin yönetmen koltuğunda Bryan Singer oturmaktadır. Filmin uyarlanması ise Tom DeSanto, David Hayter ve Bryan Singer’e aittir. Filmde, Patrick Stewart, Hugh Jackman, Ian McKellen, Helle Berry, Famke Janssen, James Marsden, Tyler Mane, Bruce Davison, Rebecca Romjin, Anna Paquin ve Ray Park gibi isimler rol almıştır.
Rogue (Anna Paquin), sevgilisiyle öpüştüğü sırada onun yaşam enerjisini çeker ve neredeyse bu onu öldürecektir. Bunun üzerine evden kaçan Rogue, gizlice Wolverine’nin (Hugh Jackman) arabasına biner. İstemeden de olsa Wolverine onu yanına alır. Ancak yolda saldırıya uğrarlar ve patlamak üzere olan arabanın içinden mahsur kalan Rogue’yi Cyclops (James Marsden) ve Strom (Halle Berry) kurtarır. Birlikte Prof. X’in okuluna giderler. Bu seferde Wolverine’nin yaşam enerjisini emen Rogue, okuldan kaçar. Ancak Rogue bir tuzağa çekilmektedir. Magneto’nun (Ian McKellen) planı dünya liderlerinin Amerika’daki toplantıları sırasında Rogue’nin gücünü kullanarak onları mutanta çevirmektir. X-Men bunu durdurmak için oraya gider. X-Men, Magneto planlarını gerçekleştiremeden onu durdurur. X2, X-Men: Son Direniş, X-Men Başlangıç: Wolverine, X-Men: Birinci Sınıf, X-Men: Geçmiş Günler Gelecek devam filmleriyle bu macera dolu filmleri izlemenizi öneririz.
IMDb: 7.4
Spider-Man – Örümcek Adam (2002)
Çizgi film kahramanı olan Spider-Man’in sinemaya uyarlanmış filmidir. Filmin yönetmenliğini Sam Raimi yapmıştır. Filmin yapımcıları Ian Bryce, Laura Ziskin’dir. Filmin senaristliğini ise; David Koepp, Alvin Sargent ve Scott Rosenberg üstlenmiştir. Film Peter Parker (Tobey Maguire) isimli lise öğrencisinin bilim gezisi sırasında genetiği değiştirilmiş bir örümcek tarafından ısırılmasıyla, kazandığı süper güçleri konu edinmektedir. Peter, bir örümceğin sahip olduğu özelliklerin hepsini kendinde göstermektedir. Amcasının ölümünden sonra bu güçleri kötülere karşı kullanmaya karar veren Peter, artık şehrin koruyucusu Örümcek Adam’dır. Film Örümcek Adam 2, Örümcek Adam 3 devam filmleriyle siz sinemaseverleri ekran başında tutacağa benziyor.
IMDb: 7.3
Hulk (2003)
Ünlü ABD çizgi roman yazarı Stan Lee’nin yarattığı en ünlü karakterlerden biri olan Hulk’un beyaz perdeye uyarlanmış versiyonudur. Yönetmen koltuğunda ünlü yönetmen Ang Lee oturmaktadır. Senaristliğini James Schamus’un üstlendiği filmde Eric Bana, Jennifer Connelly, Sam Elliott, Nick Nolte ve Josh Lucas gibi isimler rol almıştır. Filmin müzikleri Danny Elfman’a aittir. Filmin konusu ise çok gizli bir askeri proje, test edilme aşamasına gelmiştir. Bruca Banner’in (Hulk/Eric Bana) bulunduğu projede bir kaza oluşur ve Banner tehlikeli Gama ışınlarına maruz kalır. Sinirlendiği zaman yıkıcı güçlere sahip olan yeşil bir deve dönüşen Banner, her ne kadar sinirlerine hakim olmaya çalışsa da zaman zaman yeşil dev bir yaratığa dönüşünce, çok karmaşık ve trajik olaylar yaşamasına sebep olur. Filmin bir de The Incredible Hulk isimli versiyonu vardır. Bu yeşil adamı henüz izlemediyseniz, izlemenizi öneririz.
IMDb: 5.7
The Incredible Hulk- IMDb: 6.9
The Punisher – İnfazcı (2004)
Amerikan çizgi film kahramanı olan The Punisher’ın filme uyarlanmasıdır. Filmin yönetmenliğini Jonathan Hensleigh üstelenmiştir. Filmin senaristliğini ise Michael France yapmıştır. Filmde Thomas Jane, John Travolta, Will Patton, Roy Scheider, Laura Harring, Ben Foster, John Pinette ve Rebecca Romjin gibi usta isimler rol almıştır. Punisher’ın gerçek ismi Frank Castle’dir (Thomas Jane). Frank, 6 dil bilen çok iyi eğitimli bir ajan ve teğmendir. İşi icabı bir mafya babasının oğlunu öldüren Frank’in hayatı o günden sonra değişecektir. İntikam için tüm adamlarını Frank’in ailesinin üzerine salan mafya babası, Frank’in bütün ailesini öldürür. Frank öldü zannedilir ve hayatta kalmayı başarır. İntikamdan daha ağır duygular ile New York şehrine geri dönen Frank, artık tüm kötü insanlar için, tek bir düşman haline gelecektir. Tüm, sadistleri, tecavüzcüleri, katilleri vb gibi kötülük yapan insanları, kendi yöntemleriyle yargılayıp acımasızca infaz eden bir cezalandırıcıya dönüşme hikayesi, sizi ekran başına kitleyeceğe benziyor. Filmin Punisher: War Zone isimli bir de devam filmi vardır. Ancak Frank rolünde Thomas Jane yerine Ray Stevenson yer almıştır. Film önceki filmin senaryosunu takip etmez ve daha yoğun şiddet ve kan içerir.
IMDb: 6.5

Fantastic Four – Fantastik Dörtlü (2005)
2005, ABD yapımı sinema filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda Tim Story vardır. Hikaye Stan Lee ve Jack Kirby’e aittir. Filmin başrollerinde Ioan Gruffudd, Jessica Alba, Michael Chiklis, Chris Evans ve Julian McMahon vardır. Filmin müzikleri John Ottman’a aittir. Film güneş patlaması sonucu etkilenen ve çeşitli güçler kazanan ekibin kahramanlık hikayesini anlatır. Ancak Ben (Taş Adam/Michael Chiklis) durumundan hiç memnun değildir. Çünkü görünümü yüzünden kız arkadaşından ayrılmak zorunda kalmıştır. Reed (Bay Fantastik/Ioan Gruffudd), Ben’e onu eski haline döndüreceğine dair söz verir. Ancak Ben’le tartışırlar. Ben ise Victor’a (Doctor Doom/Julian McMahon) gider ve insana dönüşür. Victor diğer üyelere saldırır ve en zor anlarında Ben, taş adam olarak gelip grubu kurtarmıştır. Filmin Fantastic Four: Rise of The Silver Surfer – Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi adlı bir de devam filmi vardır. Bu kahraman dolu filmi izlemenizi öneririz.
IMDb: 5.7
Iron Man (2008)
Demir Adam isimli çizgi romanın 2008 yapımı sinemaya uyarlanmış halidir. Filmin yönetmenliğini Jon Favreau üstlenmiştir. Filmin yapımcılığını ise Avi Arad, Kevin Feige üstlenmiştir. Filmin kahramanı Demir Adamı, Robert Downey Jr. canlandırmaktadır. Filmde, Terrence Howard, Gwyneth Paltrow, Jeff Bridges gibi isimlerde yer almıştır. Tony Stark (Demir Adam/Robert Downey Jr.), Afganistan’da bulunan Amerikan generallere, yeni silahının sunumunu yapmak için Afganistan’a gitmiştir. Ancak birtakım terörist tarafından saldırıya uğrayan Tony ve yanındaki askerler vurulmuştur. Askerler ölürken Tony ise yaralı bir şekilde tutsak alınır. Tony’den silahları kendileri için yapmasını isterler. Kendisiyle birlikte başka bir tutsak olan Yinsen ile birlikte küçük bir ark reaktörü yaparak Tony’nin göğsüne yerleştirirler. Birlikte silah yapıyormuş gibi yapıp aslında bir zırh yaparlar. Teröristler tarafından bu farkedilince, saldırıya geçerler ve Yinsen Tony’e zaman kazandırmak için kendini feda eder. Tony teröristleri öldürür ve oradan Amerika’ya kaçar. Tony artık silah üretmeyeceğini ilan eder. Ancak bu durumdan ortağı Obadiah Stane (Jeff Bridges) hiç memnun olmaz. Ancak Tony zırh yapımına devam eder ve zırh tamamlanınca Afganistan’a giderek oradaki teröristlere saldırır. Ancak Tony orada ilginç bir bilgi de öğrenir. Onu öldürmesi için, o askerleri tutanın ortağı Obadiah olduğunu öğrenir. Obidiah, Tony’i felç ederek onu ölüme terk eder. Yedek ark reaktörünü Jarvis’in getirmesiyle Obidiah ve Tony savaşırlar. Tony savaşı kazanır ve kendinin Demir Adam olduğunu söyler. Iron Man 2, Iron Man 3 gibi devam filmleri de olan filmi izlemenizi tavsiye ederiz.
IMDb: 7.9
Thor (2011)
Çizgi roman karakteri olan Thor’un sinemaya uyarlanmış versiyonudur. Filmin yönetmenliğini Kenneth Branagh üstlenir. Film yapımcılığını Kevin Feige, senaristliğini ise; Ashley Edward Miller, Zack Stentz, Don Payne üstlenmiştir. Filmin müzikleri Patrick Doyle’ye aittir. Film de, Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Stellan Skarsgard gibi usta isimler rol almıştır. Filmin konusu ise, Thor’un (Chris Hemsworth) kral ilan edileceği gün Buz Devleri’nden bir grup, Asgard’a gelerek buz devlerine güç veren taşı çalmaya kalkışırlar. Ancak başarısız olurlar. Thor ve Arkadaşları Buz Devleri’nin bulunduğu yere gider ve savaş başlatırlar. Buz devleri tarafından köşeye sıkıştırıldığı an Odin (Anthony Hopkins) gelerek Buz Devleri’nin Kralı’ndan özür diler, ancak özrünü kabul etmeyince Thor ve arkadaşlarını kaçırır. Bu yaptığının cezası olarak da Thor’u çekici olmadan dünyaya gönderir. Ancak çekicinin dünyada bir yerde olduğunu öğrenir ve onu bulmaya çalışır. Çekici bulsa da ona layık olmadığı için onu yerinden oynatamaz. Bu sırada Odin ve Loki (Tom Hiddleston) tartışmaktadırlar. Tartışmanın sonunda Odin, Loki’nin Buz Devi olduğunu öğrenir ve fenalaşır. Loki Buz Devleri’nin güç veren taşın koruyucusu olan robotumsu varlığa dünyaya gidip Thor’u öldürmesi emrini verir. Thor’un arkadaşları dünyaya gelip onun için savaşırlar, ancak başarılı olamazlar. Daha fazla insanın zarar görmemesi için Thor, hiç gücü olmadığı halde robotun karşısına çıkar ve Robot onu vurur. Ancak tam o sırada çekici Thor’a doğru gelir. Çünkü hiç gücü olmadığı halde, insanlar için kendi hayatını feda etmiştir. Eski gücüne kavuşan Thor, robotu yener ve arkadaşlarıyla Asgard’a dönerler. Dev, Odin’i öldürmek üzereyken Thor gelir ve babasının hayatını kurtarır. Bu kahramanlık dolu filmi izlemenizi öneririz.
IMDb: 7.0
Captain America The First Avenger – İlk Yenilmez Kaptan Amerika (2011)
Çizgi Roman’ın sinemaya uyarlanmış versiyonudur. Filmin yönetmenliğini Joe Johnston üstlenmiştir. II. Dünya Savaşı sırasında Hitler’e bağlı olan Kumandan Schmidt (Red Skull), Odin’in hazinesi olan Tesseract’ı aramaktadır. Steve Rogers çelimsiz ve güçsüz bir adamdır. Askere yazılmak ister, ancak çelimsiz oluşu ve sağlık durumları sebebiyle 4 kere red edilir. Son denemesinde, bu kadar istikrarlı oluşu, Dr. Erskine’i meraklandırır ve onunla konuşmak ister. Bu kadar askere yazılmak istemesinin sebebinin Nazi öldürmek olup olmadığını sorar. Steve ise kimseyi öldürmek istemediğini, ancak zorbalardan hoşlanmadığını söyler. Bu cevabı askere alınması için yeterli olacaktır. Askere alındıktan sonra güç olarak diğer askerlerden altta kalır, ancak zekası ve cesaretiyle diğer askerleri geri de bırakır. Dr. Erskine süper askeri yaratacak bir çalışma yürütmektedir ve bunun için de aday olarak Steve’i düşünüyordur. Deney yapılır, o sırada Hydra örgüte bağlı bir Nazi ajanı deneyi engellemek için ateş açar ve Dr. Erskine vurularak ölür. Steve ise cüsseli bir askere dönüşmüştür. Steve adamın peşine düşer, adam ise çoktan intihar etmiştir bile. Dr. Erskine’nin ölümü ile süper asker projesi rafa kaldırılır. Senatör, Steve’i savaşın maskotu olarak kullanmayı düşünür. Steve istemese de bunu yapmak zorunda kalır. Steve’nin çocuk arkadaşı olan Bucky Barnes’in olduğu ekip Nazilerce tutsak alınmıştır. Bunu duyan Steve, direkt Nazi üssüne giderek arkadaşı Bucky’i ve ekibini kurtarır. Böylelikle General’in gözünde bir maskot olmaktan daha fazlası olur. Captain Amerika: The Winter Soldier – Kaptan Amerika: Kış Askeri filmi, 2014’te vizyona girmiş bilim-kurgu, aksiyon, macera türündeki bir başka filmdir. Filmi izlemenizi tavsiye ederiz.
IMDb: 6.8
The Avengers – Yenilmezler (2012)
Marvel Comics’in süper kahramanlar ekibidir. Filmin yönetmen koltuğunda Joss Whedon oturmaktadır. Filmin yapımcılığını Kevin Feige, senaristliğini ise Zak Penn ve Joss Whedon üstlenmiştir. Filmde, Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Stellan Skarsgard gibi usta isimler yer almıştır. Filmin müzikleri Alan Silvestri’ye aittir. Ayrıca film dünyada en çok hasılat yapan 3. film olma özelliğine sahiptir. Film, tüm kahramanların birlikte bir amaç için çalışmasını konu alır. Dr. Selvig SHIELD binasında Nick, Tesseract üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Tesseract gezegenler arası bir kapı açar ve birden Thor filminden tanıdığımız Loki belirir ve SHEILD binasına saldırır. Tesseract’ı da asasına koyarak tüm SHIELD binasını yıkacak bir patlamaya sebep olur. Bina da olan Fruy, Ajan Coulson ve Maria Hill binadan zor kaçarlar. Black Widow Tesseract’ı bulmak için Bruce Banner’den yardım ister. Fury, o sırada Kaptan Amerika ile görüşürken, Ajan Coulson ise Demir Adam ile görüşmektedir. Böylelikle zorlu bir mücadele başlayacaktır. Filmin bir de Avengers: Age of Ultron – Yenilmez: Ultron Çağı isimli devam filmi vardır. Kahramanlarla dolup taşan bu filmi izlemenizi öneririz.
IMDb: 8.1
Guardians of The Galaxy – Galaksinin Koruyucuları (2012)
Amerika yapımı, aynı adlı çizgi romanından uyarlanmış, bilim kurgu filmidir. Senaristliğini ve yönetmenliğini James Gunn üstlenmiştir. Yapımcılığını ise Kevin Feige üstlenmiştir. Filmin müzikleri Tyler Bates’e aittir. Filmin başrollerinde Chriss Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C.Reilly, Glenn Close ve Benicio del Toro yer almıştır. Filmin annesinin öldüğü gün uzaylılar tarafından kaçırılan Peter’in (Chris Pratt) hikayesini konu alır. Yıllar sonra bir küreyi çalmak için terk edilmiş bir gezegene gider. Ancak kürenin peşinde başkaları da vardır. Peter küre ile birlikte kaçmayı başarabilmiştir. Ancak yine de kürenin peşinde olanlar vardır ve bir kovalamaca da bu sefer başlar. En sonunda hepsi hapishaneye girer. Burada, istemeyerek de olsa bir ekip olurlar ve maceradan maceraya atılırlar. Mükemmel film müzikleri olan bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.
IMDb: 8.1
Ant-Man – Karınca Adam (2015)
Çizgi film serisinden uyarlanmış 2015 yapımı film. Yönetmenliğini Peyton Reed üstlenmiştir. Filmde Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas ve Patrick Wilson gibi isimler yer almıştır. Film maddelerin boyunu değiştirebilmeyi başarabilen bir Biyokimyacı olan Dr. Hank Pym (Michael Douglas), bu keşfi önce kendisi dener. Daha sonra da bunu kötüler üzerinde kullanabilmek için Scott Lang’i (Paul Rudd) seçerek, kötülere karşı küçük ama etkili bir mücadele başlar.
IMDb: 7.5

Dr. Strange (2016)
Çizgi film karakteri olan Dr. Strange’nin sinemaya uyarlanmış halidir. Film 2016’da çıkacaktır. Filmin senaristliğini, Steve Ditko, Thomas Dean Donnelly, Stan Le, Joshua Oppenheimer ve Jon Spaihts üstlenmiştir. Ayrıca filmin başrolünde Benedict Cumberbatch’ın olacağı duyurulmuştur. Filmin yönetmen koltuğunda ise korku- gerilim projeleri denilince akla gelen ilk isimlerden olan Scott Derrickson oturmaktadır. Film, oldukça başarılı ancak kibirli bir cerrah olan Dr. Strange’nin hayat öyküsünü ve bir süper kahramana dönüşümünü konu alır. Film, sevenlerini memnun edeceğe benziyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  • Dakota Johnson festivale damga vurdu Dakota Johnson festivale damga vurdu

   Marakeş Film Festivali’nin jürisinde yer alan genç oyuncu Dakota Johnson güzelliğiyle festivale damga vurdu.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir