10 Şubat 2012 01:00

Jacques Nolot !f İstanbul'da

Ünlü Fransız aktör Jacques Nolot, bu yıl !f İstanbul'un konuğu olacak.

Paris merkezli bağımsız sinema kuruluşu L'ACID 20. yılını kutlarken özel bir film seçkisini !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali kapsamında sinema severlere ulaştırırken ünlü aktör, senarist ve yönetmen program kapsamında Avant Que J'oblie filmini sunacak.

2007'de Cahiers du Cinema tarafından yılın en iyi 10 filminden biri seçilen Avant Que J'oblie, Nolot tarafından kısmen otobiyografik olarak tanımlanan serinin 2. filmi. Jacques Nolot'nun ziyareti Fransız Kültür Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilecek.

Jacques Nolot Kimdir?

Jacques Nolot sinema hayatına 1981 yılında Fransız yönetmen André Téchiné'in Hotel des Amérique filminde küçük bir rolle başladı. 1986 yapımı kısa film Manége ile yönetmenliğe soyunan Nolot'nun ilk uzun metrajlı filmi Hinterland 1998'de FIPRESCI Mansiyon ödülüne layık görüldü. Avant Que J'oblie, Jacques Nolot'nun yönettiği üçüncü uzun metrajlı film.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir