1 Mart 2012 01:00

'James Bond'u Jandarmaya şikayet ettiler!

Tarihi bir mekanda yapılan alt yapı çalışması yapan film ekibini, köylüler define avcısı sanarak jandarmaya ihbarda bulundu.

007 James Bond serinin 25. filmi olan ve 90 dakika sürecek olan "Skyfall"in çekimlerinin yaklaşık ilk 18 dakikası Türkiye'de çekilecek. Bu 18 dakikadan yaklaşık 13 dakikasının çekileceği Adana'da ise çalışmalar devam ediyor. Adana'nın merkez Yüreğir ilçesine bağlı Yakapınar Beldesi'nde çekim yapılacak yerde yol yapımı için yapılan alt yapı çalışmalarında ilginç gelişmeler meydana geldi.

Tarihi bir yer olan Roma döneminden kalma Lokman Hekim'in ölümsüzlük iksirini düşürdüğü köprü olarak bilinen köprünün bulunduğu, birçok yerinin 1. derece sit alanı ilan edildiği Yakapınar Beldesi'nde yapılan çalışmalarda bir çok zorluk çıktı. Yol yapımı için hemen beldenin bitimindeki tren raylarının yan tarafına aksiyon sahnelerinin çekimi için James Bond ekibi yol yapım çalışmasına başladı.

İş makineleriyle akşam saatinde gelen ekibi gören vatandaşlarda define aradıklarını sanıp jandarmayı arayarak "Burada birileri kepçeyle define arıyor" diye ihbarda bulundu. Bunun üzerine jandarma ekipleri olay yerine gelerek ekibinin çalışmasını durdurarak ne yaptıklarını sordu. Bond ekibi Kültür ve Turizm Bakanlığı, Adana Valiliği ve Yüreğir Kaymakamlığı'ndan izin aldıklarını "James Bond" filminin çekimleri için yol çalışması yaptıklarını belirtti. Bunun üzerine jandarma ihbar asılsız çıktığı için ekibin çalışmasına yardımcı oldu.


En iyi 20 Bond kızıBÜTÜN KÖYLÜ RAHATLADI
Yakapınar Beldesi Muhtarı Osman Akkuzu, beldelerinin tanıtımı için çok büyük önem taşıyacak James Bond filminin çekim hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, "Filmin alt yapı çalışmasını yapan arkadaşlar yol yapımına devam ediyor. Ancak bizim belde tarihi olduğu için bazı aksaklıklarda oluyor. Akşam yol yapımı için çalışma yapan ekibi köylüler define avcısı sandıkları için her yeri arayıp burada define arıyorlar diye ihbarda bulunmuşlar. Bunun üzerine jandarma çalışmanın olduğu yere geldi. Ancak arkadaşlar gitmişlerdi. Ertesi gün çalışırken jandarma yeniden geldi, James Bond ekibi izin belgesini gösterince bizde rahatladık bütün köyde rahatladı" dedi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir