13 Mayıs 2003 23:41

Jar Jar Binks, Başa Bela

Jar Jar Binks ile ilgili süren tartışmalara ünlü oyuncu Samuel L. Jackson da katıldı... Klonların Saldırısı'nda Mace Windu karakterini canlandıran Jackson, son dönemde ABD basını ve Star Wars hayranları arasında başgösteren Jar Jar Binks karşıtı tartışmalarla ilgili olarak tek kelimeyle görüş bildirdi: Aptalca!Bazı köşe yazarları ve izleyicilerin ortaya attığı Jar Jar Binks'in eski Hollywood filmlerindeki aptal siyah karakterlerden esinlenerek doğan ve siyahları aptal olarak gösterme amacı taşıyan bir karakter olduğu yönündeki görüşleri ciddiye almadığını belirten Jackson, böylesi bilim-kurgu bir filmde sırf komiklik olsun diye yaratılan bir yaratığı ırkçı söylemlerle özdeşleştirmenin tam anlamıyla paranoya olduğunu dile getirdi.Jar Jar Binks'i seslendiren Ahmed Best'in siyah olmasının da bu tartışmanın başlamasına etkisi olduğunu söyleyen ünlü oyuncu insanların filmden zevk almaya bakmaları gerektiğini savundu.Jackson'ın görüşlerine katılan bir başka oyuncu olan Hayden Christensen de filmlerde gülünç karakterlerin olabileceğini ve bunda hiçbir kötülük olmadığını belirtti.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

   Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

  • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

   İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

  • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

  • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

   Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir