30 Eylül 2005 04:05

Jarmush'tan 20 yılda 7 film

Bağımsız sinemanın kralı Ankara'da

Ankara'da Ankapol Sineması'nda, Ankara Sinema Kültürü Derneği'nin düzenlediği 2. Güz Film Şenliği içinde Jim Jarmush filmleri gösterimleri yapılacak. Şenlik 6 13 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Jim Jarmusch, 7 filmiyle ilk kez Ankara'daki sinema severler ile buluşacak. Jarmush'un resrospektifi olarak tanımlanabilecek gösterimlerdeki filmler, bağımsız sinemaya gönül verenleri derinden etkileyen yapıya sahip.Gösterilecek filmler, Stranger Tahn Paradise, Down by Law, Mystery Train, Night on Earth, Dead Man, Ghost Dog: The Way of The Samurai ve Coffee and Cigarettes. Filmler, Türkçe altyazılı olarak gösterilecek.
Yorumlar
  • Tekrar istiyorum! Her filmini izlemiş olsamda sinemada çok ama çok farklı olurdu.

  • 20 yılda 7 film çekmek ya tembelliğe ya da sinemaya gösterilen özene bir delil teşkil edebilir ama kesin olan bir şey varsa o da şu ki Jarmusch film çekme işini maddi bir kazanç kapısı olarak görmemektedir, filmlerini sevelim veya sevmeyelim, bu tutumu takdir etmek gerekir diye düşünüyorum...

  • yalnızca jarmusch değil... programın bütünü bir harika. hele hele chabrol'ün son filmi nedime kaçırılmaz. bu arada, istanbullular biraz rahat bırakın da ankara nefes alsın. bir sinetekleri bir de uçan süpürgeleri var!!!

  • müthiş bir haber... sonunda ankara için de güzel bir haber alabildik...

  • neyseki ben bu filmleri izledim...kahratsin gidemiicem die yakınmamaya çalışıorum...zaten istanbulda olsaydıda gidemiicektim...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir