7 Mart 2007 12:38

Jean Baudrillard Öldü

Ünlü filozof 77 yaşında veda etti.

Matrix filminde Jean Baudrillard'ın Simülakrlar ve Simülasyon kitabı bir sahnede gözüktüğünde, bazı sinemaseverler bu küçük göndermeye hayli derin anlamlar yüklemişlerdi. Jean Baudrillard bile Matrix'in kendi kitaplarıyla ciddi bir bağı olmadığını açıklama gereği duymuştu.Her ne kadar sinema dünyasında Matrix ile gündeme gelmiş olsa da, simülasyon kuramının mimarı, postmodernizm tartışmalarının efendisi ve bir numaralı hedefi olan Baudrillard, uzun süre kanserle mücadele ettikten sonra 77 yaşında öldü.Körfez Savaşı esnasında, bütün dünyayı başka türlü bir savaş yaşandığına ve "izlendiğine" ikna eden çılgın filozof, en çok başvurulan ve en çok eleştirilen filozoflar arasında yer almaya devam edecek.
Yorumlar
  • Bugün aldığım en üzücü haber bu. Dil kullanımı ve tespitleri müthiş birisi...Kitapları daha yıllar boyunca çeşitli bakış açılarına kaynaklık edecek.Çok üzgünüm...

  • allah rahmet eylesin

  • kotu bir haber yazik olmus : (

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir