5 Temmuz 2004 20:44

Jean-Pierre Jeunet Roman Uyarlaması İle Dönüyor

Bir süredir dolaşan dedikodular resmileşti. Amélie'nin yönetmeni Jean-Pierre Jeunet, Sébastien Japrisot'un Un Long Dimanche de Fiançailles (Nişanlıların Bitmeyen Pazarı) isimli romanını sinemaya uyarlamak üzere Warner Bros ile anlaştı.Çekimlerine gelecek yıl başlanacak olan filmin senaryosunu Jean-Pierre Jeunet ve Guillaume Laurant birlikte yazacaklar.İkili daha önce Amélie'nin senaryosunu beraber yazmışlar ve Kayıp Çocuklar Şehri üzerinde yine birlikte çalışmışlardı.Filmin öyküsü 1917 kışından önce, bitmek bilmez cephe savaşlarıyla ünlü I. Dünya Savaşı esnasında başlıyor. Karlarla kaplı bir ortamda, beş kişi, kolları birbirinin omuzuna bağlı olarak soğukta, gece gündüz demeden yürüyorlar. Savaş zamanlarının pek insancıl olmayan kanunlarına göre düşman ateşi altına bu şekilde atılarak cezanlandırılmış olan bu adamlar bir gece ve gün boyunca hayatta kalmaya çalışıyorlar. Aralarından biri, Bleuet henüz yirmi yaşında bile değildir. Savaş sonrasında Bleuet'ye aşık olan Mathilde gerçekten olanları merak eder ve sevdiği adamı ölü ya da diri bulmak üzere harekete geçer. Bu insanlık dışı muamelenin üstünü örten yıllar boyunca, gençliğini bu yolda harcayacaktır Mathilde.Filme konu olan bu roman, 1991 yılında Grand Prix Interallié ödülünü almıştı.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

   Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

  • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

   İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

  • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

  • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

   Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir