13 Mayıs 2003 23:41

Jeepers Creepers 2 Cehennem Gibi Geliyor!

Victor Salva son derece etkileyici bir film olan 95'teki Powder'dan yıllar sonra Jeepers Creepers ile korku filmi takipçilerinin uzun bir süre unutamayacakları bir b-movie'ye imza atmıştı. Tartışmalı yönetmen şimdi de Like Hell: Jeepers Creepers 2 (Cehennem Gibi) ile de Ağustos ayında geri dönüyor...Başlangıçta 2003 Nisan olarak düşünülen gösterim tarihi, MGM'in Fangoria dergisine yaptığı açıklamaya göre Ağustos ayına kaydırılmış. Film, ilkinde olduğu gibi yine boş otobonlarda geçiyor. Bu sefer insan etine bayılan canavara, basketbol takımıyla dolu bir otobüs eşlik ediyor. Kısaca yollar yine cehenneme dönecek...Jeepers Creepers, minimalist bir korku filmi örneği olarak, karşısına çıkan tüm klişeleri alaşağı eden ve son yıllarda izlediğimiz en etkileyici senaryolardan birini sunan ufak çapta bir başyapıt olarak karşımıza çıkmıştı.Bu anlamda bir devam filminin çekiliyor oluşu, kamera arkasına yeniden Salva'nın geçişiyle birlikte oldukça sevindirici.
Yorumlar
  • cok iyi bir korku filmi korku filmlerinde en iyi devam filmlerinden biri

  • Filmi merakla bekliyorum. İlk filmde resmen davul gibi gerildim. Böyle gerilim filmleri insanın kanını donduruyor. Kötü eleştiren arkadaşların türü sevmemelerine bağlıyorum.

  • Kotuye yakin bir filmdi Jeepers Creepers ... Neden bu kadar begenildigini anlayabilmis degilim...

  • Jeepers creepers, başından itibaren, az sonra ne olacağını kesinlikle kestiremediğimiz bir filmdi. + benzerleriyle karşılaştırınca değeri daha da artıyor.

  • Valla zamanında da söylemiştim. Bu filmin hangi klişeleri alaşağı ettiğini merak ediyorum halen. Düpedüz klişeydi, birşeyi alaşağı ettiği yoktu. Bu denli şişirilmese ikincisi de çekilmezdi zaten.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir