19 Haziran 2003 12:07

Jeunet Amélie'ye Geri Dönüyor

Amélie'nin Fransız yönetmeni Jean-Pierre Jeunet ile yıldızı Audrey Tautou yeniden aynı projede.

Jean-Pierre Jeunet'nin Sebastien Japrisot'nun çok satan romanından yola çıkarak Un long dimanche de fiançailles (Nişanlıların Bitmeyen Pazarı) adını taşıyan bir film çekeceğini daha önce duyurmuştuk. Yetenekli yönetmen, şimdiden unutulmazlar arasına karışan Amélie filminde beraber çalıştığı Audrey Tautou ile bir kez daha yeni projesi için biraraya geliyor. İlgi çekici bir öyküye sahip olan yapım, yönetmeni tarafından yeni bir Amélie filmi olarak nitelendiriliyor. Nişanlıların Bitmeyen Pazarı, 1. Dünya savaşı yıllarında bir asker ile uzaklardaki nişanlısının öyküsünü anlatıyor. Savaş esnasında işledikleri bir suç nedeniye askeri mahkeme tarafından cezalandırılan 5 asker ölüme terk ediliyor. Aralarından birinin 3 yaşından beri yürüyemeyen bir nişanlısı vardır ve olayı çözüp, hayatta olup olmadığını bile bilmediği nişanlısını bulmaya çalışır.Yönetmen özellikle karakterleri açısından Amélie ile yeni projesi arasındaki benzerliklerin dikkat çekeceğini söylüyor. Hatta projeye, Amélie Savaşa Gidiyor isminin bile yakışabileceğini söylüyor şaka yollu. Bittiği zaman oldukça dikkat çekeceğini düşündüğümüz yapım, Warner Bros.'un kanatları altında çekilen en pahalı Fransızca film ünvanına sahip oldu.
Yorumlar
  • amelie benim izlediim en olasgan ustu fdilmlerden biri...her izleyişimde kendimi mukemmel hissediyorum..jeunet in her filmini takip edeceğim

  • Amelie şimdiye kadar izlediğim en iyi "kendini iyi hisset" filmiydi bunu da sabırsızlıkla bekliyorum...!

  • amelie harika bi filmdi sabırsızlıkla devamını da bekliyoruz

  • Amelie'yi izlediğimde gülümseyerek çıkmıştım salondan .Gerçekten farklı bir tadı vardı filmin. Herşey çok güzel anlatılmıştı. İnşallah bu filmde güzel olur.

  • amelie insanın içini ısıtan çok sıcak bir filmdi bu filmde çok iyi iş yapar çünkü okuduğuma göre senaryo iyeye benziyor yönetmeni zaten iyi oyuncusu için söze gerek yok dünyanın en iyi yapım şirketi warner bros arkasında

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir