13 Mayıs 2003 23:41

J.K. Rowling Aklandı

Yazar Nancy Stouffer'in J.K. Rowling, Harry Potter'ın yayıncısı ve film yapımcıları hakkında açtığı dava sonuçlandı.Stouffer, Harry Potter'da kullanılan kelime ve karakterlerin kendi kitaplarından çalındığını iddia etmiş ve büyük bir tazminat davası açmıştı.Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan davada, New York Federal Mahkemesi, suçlamaları asılsız bularak Rowling'i akladı. Ayrıca, Nancy Stouffer'i, mahkemeye yalan söylemek ve delilleri çarpıtmaktan dolayı 50.000 dolar cezaya çarptırdı. Stouffer, karşı tarafın avukat masraflarını karşıladığı gibi, bir daha bu konuda dava da açamayacak.Davaya konu olan benzerlik ise "Muggles" kelimesinden geliyor. Harry Potter serisinde muggles, büyü yapamayan sıradan insanlara büyücülerin taktığı isimken, Nancy Stouffer'in kitaplarında mitolojik karakterlerin ismi olarak geçiyor.
Yorumlar
  • O davayı kim açtıysa artık halinden pek memnun değildir herhalde. Ohh çok güzel olmuş.

  • bencede gereksiz bi dava yeni mi aklına gelmiş!meshur olunca hemen dava meshur olmasa yok len bu kadın banada dava acar simdi :P

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir