4 Mart 2005 16:34

John'un Soyadı Değişti

Superman'in müzikleri olağan bir isimden

Bryan Singer'ın Superman'i devralmasından itibaren çelik adamın dünyasındaki tüm gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz. Başta senaristleri olmak üzere, favori oyuncularını da Superman Returns'e taşıyan Singer sonunda en çok tartışılan konulardan birine de açıklık getirdi. Efsanevi serinin kendisi kadar ünlü müzikleri bu sefer John Ottman'a emanet.Ottman, ünlü yönetmenin Olağan Şüpheliler'den beri beraber çalıştığı bir besteci. Bu nedenle Superman'in müziklerinin de kendisine emanet edileceği zaten konuşuluyordu ancak işin içinde John Williams gibi bir usta olduğu için kafalar az da olsa karışıktı. Superman serisinin tüm orijinal müziklerinin altında imzası olan Williams da aslında Steven Spielberg'ün favori müzisyeni. İki usta başta Jaws olmak üzere, Schindler'in Listesi, İndiana Jones, Jurassic Park gibi bir çok film ve seride beraber çalıştı. Hatta Williams bu aralar Dünyalar Savaşı ve Indy 4'ün besteleriyle boğuşuyor.Ancak Singer da bekleneni yaptı ve beşinci Superman filminde Williams'la çalışmak yerine kendi ustasını işin başına getirdi. Yine de çelik adamın tüm hayranları şu anda başka bir şeyi merakla bekliyor, artık seriyle bütünleşmiş orijinal Superman müziği yeni filmde de kullanılacak mı? Gözünüz Beyazperde.com'da olsun, gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.
Yorumlar
  • john williams gerçekten iyi bir müzisyen yaptığı işler ortada bence superman returns için biçilmiş kaftan.çokta merak ediyorum ama içimde yinede bir korku yok değil. filmin orjinal müzikle oynamasa bari......

  • http://www.superman-v.com/column.php?id=13 adresinde kendisiyle yapilmis röportaji okuyabilirsiniz. john williams'in müzigi bu filmde de kullanilacak gibi....

  • john williams olmazsa olmaz

  • adam iyi müzikler yapmış yapmaya da devAM ediyor

  • Film orijinal müziğiyle o kadar bütünleşti ki kullanılmazsa atmosferin büyük bir kısmının yok olacağını düşünüyorum. En azından orijinal müzikler baz alınarak yeni müzikler yapılırsa biz Superman hayranları çok büyük keyif alacağız.. (Yine de Reeve'siz biraz zor olacak)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir