11 Mart 2010 12:45

Kabe'yi Yıkamadılar!

Kabe'nin yerle bir olduğu sahneler 2012'den son anda çıkartıldı.

Bu ay vizyona girecek olan kıyamet filmi 2012'den İslam dünyasından ölüm fetvası çıkar korkusuyla Kabe'nin yerle bir olduğunu gösteren sahneler son anda çıkartıldıMaya takvimine göre kıyametin kopacağı 2012 tarihi için çekilen en yüksek bütçeli film '2012' daha vizyona girmeden tartışma yarattı. 13 Kasım'da tüm dünyada vizyona girecek olan filmin yapımcılarının, "ölüm fetvası" korkusuyla Kabe'nin yıkıldığını gösteren sahneyi son anda filmden çıkardığı ortaya çıktı.Yerine Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde Corcovado Dağı üzerinde bulunan ve şehrin sembollerinden biri olan 30 metre boyundaki dev Christo Redentor (Kurtarıcı İsa) Heykeli'nin yıkıldığı sahneleri filme koydular. Filmin yapımcısı olan 53 yaşındaki Roland Emmerich, 2012'deki sahnelerin kesildiğini doğrulayarak, "Dünyanın yok olmasını tasvir ederken Kabe'nin de yıkılışını göstermeyi istedim. Ancak ölüm tehdidi ile kelle koltuğumda yaşamak istemiyorum. Filmin metin yazarları hakkımda fetva çıkabileceği uyarısında bulununca bu sahneleri çıkartmak zorunda kaldık. Onun yerine Hristiyanlığın bir sembolünün yıkılışını gösterdik" dedi. FİLMİN KÜNYESİ İÇİN TIKLAYIN!
Yorumlar
  • dünyayı yıktılar filmde kabede zxaten yıkılıyo dünya yok oluyo senaryo gereği

  • Kabe görüntülerinin çıkarılması yönetmen adına yerinde bir karar olmuştu gerçekten. Zira biz müslümanlar olayın dinsel bir savaş olabileceğini düşünüp yok yere katil olabilirdik. Tüm insanlığı hoşgörüye davet ediyorum.

  • Adam iyi uyanmış Kabemizi yıkan görüntüleri yayınlasaydı filmde dediği gibi kelle koltukta gezerdi..

  • Sıkıyorsa gösterseydin. Madem 2 yıl sonra kıyamet kopacak, Dünya işleri için "neden bu kadar çaba gösteriyor, biyerlerinizi yırtıyorsunuz" diye sormazlarmı?

  • Aklın yolu birdir. Sonunda aşşağı yukarı bir paydada buluştuk. Kültürümüzü mümkün olduğunca gelecek neslimizede aşılayarak, geleceğimizi yozlaşmış batı kültüründen korumuş oluruz. Aynı zamanda düzenli çalışarak doğru bir şekilde kazanmak konusunda yeni neslimizi bilgilendirmeliyiz. Benim kanaatim din ve millet kültürünü beraberce ölçülü bir şekilde yaşamaktır. Bence bu kadar fikir teatisi yeterli sanırım. Yinede bir ölçüde anlaşabilmek güzel. Keşke herkes böyle yapabilse o zaman dünyamızda hiç bir sorun kalmaz. Saygılarımla. Esen kalın...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir