25 Eylül 2009 10:12

Kabuk

Dijital çekilen Kış Bahçesi filminin yönetmeninden ikinci uzun video çalışması!

Türkiye'nin, dijital çekilip dijital gösterime giren ilk uzun video sinema örneği olan Kış Bahçesi'nin yönetmeni Uygar Asan ikinci uzun video çalışması olan Kabuk'u izleyici ile buluşturmaya hazırlanıyor.Uygar Asan'ın genellikle kültür merkezlerinde kısıtlı bir izleyici tarafından takip edilebilen çalışmaları dijital sinemacılığın ülkemizdeki gelişimi açısından önem taşıyor.Yönetmen yeni filmini; "'Kabuğuna çekilmek', 'kabuğunda yaşamak', 'yabancılaşma' dediğimiz zaman anlatmaya çalıştığımız şey tam olarak nedir? "Kabuk"un kahramanı Burhan'ı uyumsuzlukla, beceriksizlikle suçlayarak kestirip atabilir miyiz konuyu? Burhan, seçen midir, içeri itilen mi? Nereden başlayabiliriz durumu anlamaya ?" sözleriyle tanımlıyor.
Yorumlar
  • Uygar Asan bu filminde heralde şizofreni hastalığınada yer vermiş gibi görünüyor.Bir bakıma toplumda yer edinmiş bir bölümün hayatını aktarıyor izleyiciye.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir