28 Eylül 2004 10:52

Kaçma Sırası Stallone'nin

Steve McQueen'in Büyük Kaçış'ı yeniden beyazperdede

The Great Escape (Büyük Kaçış), ilk defa izleyici karşısına çıktığı 1963'ten beri aynı oranda hayran kitlesine sahip olan bir film. Genellikle sinema tarihinin en iyi on filminden biri kabul edilen Büyük Kaçış, Sony tarafından yeniden çekilecek ve başrol için düşünülen isim Sylvester Stallone.Paul Brickhill'in gerçek olaylara dayanan romanından John Sturges tarafından sinemaya uyarlanan Büyük Kaçış, başta Steve McQueen olmak üzere dev bir oyuncu kadrosuna sahipti. James Garner, Richard Attenborough, James Donald, Charles Bronson ve James Coburn nazi kampından kaçmaya çalışan askerleri canlandırmışlardı. Nazilerle esir askerler arasında yaşanan motosikletli kovalamaca sahneleri, yıllardır teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun, hala sinema tarihinin en iyi sahnelerinden kabul edilir.Sony'nin, eski MGM filmlerini yeniden beyazperdeye taşıma projesi içinde gerçekleşek olan yeniden yapımın sorumluluğunu Mark Burnett üstlenmiş. Stallone ismini teklif eden de yapımcının bizzat kendisi. Eğer anlaşma sağlanırsa yakın bir zamanda ünlü oyuncuyu, 1963'te McQueen'in canlandırdığı Yüzbaşı Virgil Hilts, ya da bilindiği gibi The Cooler King rolünde seyredeceğiz.
Yorumlar
  • Stallone'nin zaten "Escape to Victory" ile bu konuya yakın bir filmi var, üstelik film güzel de. Ama "Büyük Kaçış"ın yeniden çevrilmesine ne gerek var onu anlamadım ???

  • Büyük Kaçış=Evet !Stallone=Hayır !Ya olmaz kardeşim ya. Steve McQueen ve en iyi karakteri olan Hilts gibi cool bir adamı Stallone mu canlandıracak. Olmaz öyle şey.

  • Ah be Stollone sen yapılacağı açıklanan RAMBO IV ve ROCKY 6 ile uğraşsaydın ya daha iyi olurdu.Ama merak ta etmiyor değilim bu kaçış öyküsü WW2 konulu filminde nasıl olacağını...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir