14 Ocak 2014 01:00

Kadın İşi Banka Soygunu 17 Ocak’ta vizyonda

Birbirleriyle yakın arkadaş olan 4 kadının bir banka soymaya karar vermelerinin ardından yaşananları anlatan Kadın İşi Banka Soygunu vizyondaki yerini alıyor.

Başrollerinde Meltem Cumbul, Filiz Ahmet, Özge Ulusoy ve Esra Dermancıoğlu’nun yer aldığı Kadın İşi Banka Soygunu bu Cuma vizyona giriyor.

Banka soyma fikrini; tutkuyu, direnci, gücü, kararlı hareketleri temsil eden tango eşliğinde, özel kostümlerle ve kusursuz bir planla hayata geçiren Meltem Cumbul, Filiz Ahmet, Özge Ulusoy ve Esra Dermancıoğlu, dünyanın en seksi banka soygunuyla izleyenleri büyülemeyi hedefliyor.

Meltem Cumbul’un “Bu bankayı tango eşliğinde soyalım” diye önerdiği soygun sahnelerinde sergiledikleri tango performanslarıyla ve özel olarak tasarlanan kostümlerle izleyicinin karşısına çıkan Cumbul, Ulusoy, Dermancıoğlu, Ahmet, soygun sahnelerinde hafızalardan silinmeyecek bir kadın işine imza atıyor.

TAFF Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini A. Taner Elhan’ın yaptığı “Kadın İşi Banka Soygunu”nda başrolleri; Meltem Cumbul, Özge Ulusoy, Esra Dermancığlu ve Filiz Ahmet paylaşıyor. Usta oyuncular Meral Çetinkaya ve Ayten Uncuoğlu ile Ferit Aktuğ, Erdal Cindoruk, Ayşen İnci, Gökçe Eyüboğlu, Sadi Celil Cengiz’in de rol aldığı filmde Ali Erkin Saltukoğlu ise, konuk oyuncu olarak izleyici karşısına çıkıyor.

Filmin konusu şöyle: Kocasının kendisini terk etmesiyle, maddi - manevi çok zor bir döneme giren ve iki buçuk yaşındaki oğluyla beraber annesinin evine dönen Gülay (Meltem Cumbul), bir yandan sağlık sorunlarıyla boğuşurken diğer yandan da kredi borçlarını ödemeye çabalar. Ne yazık ki işler Gülay’ın umduğu gibi gitmez ve ödeyemediği borçlar yüzünden banka, sahibi olduğu küçük tekstil atölyesinin tüm makinelerine el koyar.


Hayatının en zor dönemine giren Gülay o kadar çaresizdir ki, en yakın arkadaşları Bilge (Filiz Ahmet), Nihal (Özge Ulusoy) ve Dürdane (Esra Dermancıoğlu) ile dertleştiği gece, kalan tek yolun bir banka soymak olduğunu söyler. Şaka gibi başlayan bu konuşma, 4 arkadaşı sürprizli bir maceranın içine sürükler. Dışarıdan tamamen komediye dönen soygun planı, kendi içlerinde ise bir nevi dostluk ve ilişkiler sınavına dönüşür.

Birbirlerinden başka güvenecek kimsesi olmayan 4 arkadaşın, kendileri için göze alamayacakları riskleri, şartlar ne olursa olsun birbirleri için göze alarak kalkıştığı banka soygunu, adeta bir kadının kaç erkek gücünde olduğunu gösteriyor.


Kimi zaman güldüren, kimi zamansa duygu dolu anlar yaşatan film, 17 Ocak 2014, Cuma günü beyazperdede sinemaseverlerle buluşacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir