20 Eylül 2005 03:05

Kafkasya Kars'a Geliyor

Kafkas Kültürleri Festivali 30 Eylül - 1 - 2 Ekim arasında

Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı Kars, ikinci kez ait olduğucoğrafyanın insanlarını, Türkleri, Gürcüleri, Ermenileri, Azerileri bir araya getiriyor. 30 Eylül-1,2 Ekim tarihleri arasında Kars; Kafkas Kültürleri Festivali'nin ikincisine ev sahipliği yapacak. Festival'in en önemli etkinliklerinden biri ilk gün başlayıp festivalin sonuna kadar sürecek olan ve ileride uluslararası bir Kafkas Filmleri Festivali'ne dönüşmesi arzulanan Kafkas Film Günleri.Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan, İran, Ermenistan ve Rusya'dan altı filmin gösterilecek. Hiner Saleem'in Ermeni yapımı filmi Vodka Limon'u, Azerbeycan sinemasının önemli yönetmeni Huseyin Mehdiyev'in Özge Vakiti, Bahman Ghobadi'nin geçen yıl katıldığı festivallerden ödüllerle dönen filmi Kaplumbağalar da Uçar, Gürcü sinemasının efsane ismi Sergei Paradjanov'un Aşık Garib'i, Marina Razbezhkina'nın Hasat Zamanı gösterilecek. Türkiye'den de Ümit Ünal, Kudret Sabancı, Selim Demirdelen, Yücel Yolcu ve Ömür Atay'ın birlikte yönettikleri Anlat İstanbul filmi gösterilecek.
Yorumlar
  • Gürcü sinemasının efsane ismi Sergei Paradjanov'un Aşık Garib filmini Türkçe altyazı ile bile olsa bulamadım keşke orda olsaydım da izleseydim şu filmi...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir