8 Mart 2007 11:25

Kameranın Ardındaki Kadın

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Bilge Olgaç anılıyor...

Kameranın Ardındaki Kadın: Bilge Olgaç belgeseli yakın zamanda tamamlandı. Kadın senarist ve yönetmen Feza Sınar tarafından gerçekleştirilen belgeselde sinemamızın en önemli kadın yönetmenlerinden Bilge Olgaç'ın çalıştığı Halil Ergün, Füsun Demirel, Berhan Şimşek, Perihan Savaş, senarist yazar Osman Şahin, görüntü yönetmeni Hüseyin Özşahin gibi isimlerle yapılan konuşmalar yer alıyor. Sanatçının ablası Mefharet Olgaç ile yeğeni Çiğdem Tetiker de onun bilinmeyen yönlerini anlatıyor.Linç, Kaşık Düşmanı, İpekçe ve Gülüşan gibi filmlere imza atan Olgaç, Dünya Kadınlar Günü'nde Beyoğlu Nippon Hotel'de anılacak. Anma toplantısı, belgeselin gösterimi ile başlayacak. Daha sonra toplantı ve resepsiyonla devam edecek.
Yorumlar
  • çok üzüldüğüm bi durum bu. türk sinemasında o kadar az kadın yönetmen var ki. parmakla saymak mümkün. oysa ki kadınların hayal gücü erkekleren daha fazla geniştir ve kontrolü elde tuabildikleri sürece daha basarılı olurlar. ama kadın yönetmneler pek destek göremedikleri bu sektörde isim yapma sansı bulamadıkları gibi istedikleri tarz filmlerde cekemiyorlar. inşallah ben ölmeen görürüm bol ödüllü bol kadın yönetmenler:(

  • bütün kadınların dünya kadınlar günün kutlarım...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir