11 Ağustos 2010 00:00

Kamerayla İzdivaç

Esra Erol'la İzdivaç adlı evlilik programının perde arkasını ve televizyon dünyasının bilinmedik çehresini anlatan belgesel 'Kamerayla İzdivaç' Kosova'da DokuFest'te Seyirci Ödülü'nü kazandı.

Bu yıl 9'uncusu düzenlenen DokuFest Uluslararası Belgesel ve Kısa Film Festivali'nde Yönetmenliğini Doğa Kılcıoğlu'nun yaptığı 'Kamerayla İzdivaç' belgeseli Kosova'dan Seyirci Ödülü'yle döndü.

Yapımı Delice Film tarafından gerçekleştirilen film, Esra Erol'la İzdivaç adlı evlilik programının perde arkasını ve televizyon dünyasının bilinmedik çehresini yansıtıyor.

Kosova'nın Prizren kentinde düzenlenen ve bu sene 37 ülkeden 156 filmin gösterildiği DokuFest'te, Türkiye'den gelen belgeseller büyük ilgi gördü. Kısa bir süre önce Saraybosna Film Festivali'nde de yarışan ve DokuFest'te Balkan Filmleri kategorisinde Seyirci Ödülü'nü kazanan “Kamerayla İzdivaç”ın dışında, Prizren'de “Documentarist@DokuFest” başlığı altında Türkiye'den altı film gösterildi. Geçen yılki En İyi Balkan Ödülü'nün sahibi olan Emel Çelebi ise festivale jüri üyesi olarak katıldı.

Festivalde En İyi Balkan Belgeseli ödülünü, bu sene Documentarist'te de gösterilen “Ion B'nin Gözünden Dünya” (The World According to Ion B.) alırken, “Tobacco Girl” ve “1717 Kilometers of Summer 2009” adlı filmler En İyi Yeni Yönetmen ödülünü paylaştı. Uluslararası Yarışma'da uzun belgesel dalında İtalyan yapımı “La Bocca Del Lupo”, kısa belgesel dalında ise Danimarka filmi “Albert’s Winter” ödülün sahibi oldu.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir