20 Ekim 2010 00:00

Kanlı miting sahnesi için 5 bin figüran!

Levent Semerci'nin son filmi 'Ayhan Hanım' için hazırlıklar sürüyor...

'Nefes: Vatan Sağolsun' filminin yönetmeni Levent Semerci, kendi ailesinin 12 Eylül döneminde yaşadıklarını konu ettiği filmi 'Ayhan Hanım'ın hazırlıklarına son sürat devam ediyor.

Sabah'ın haberine göre, Levent Semerci'nin 1980'li yılları, ailesinin öyküsünden yola çıkarak anlattığı son filmi 'Ayhan Hanım'da 5 bin figüran rol alacak.

ÖZEL PLATO KURULDU
Türk siyasi tarihine damgasını vuran 12 Eylül 1980 darbesini ve 1990'lara uzanan bir dönemi, bu süreçten ağır şekilde etkilenmiş apolitik bir kadının gözünden anlatan yapım, Eskişehir'de çekilecek. Bu film için Eskişehir'de özel bir plato kuruldu.

Semerci, annesini Vahide Gördüm'ün, babasını Selçuk Yöntem'in canlandıracağı 'Ayhan Hanım'ın oyuncu seçmelerine devam ediyor. Yönetmen, çocukluğunu oynayacak oyuncuyu ise henüz seçemedi. İki küçük oyuncu arasında kalan Semerci kararını yakında verecek.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir