5 Ekim 2005 13:43

Kaplan ve Kar Seyircilerle Buluştu

Benigni filmini savunuyor

Nazi toplama kamplarından sonra, Roberto Benigni şimdi de aşk ve kahkayı savaşın göbeğinde Irak'ta arıyor.Reuters 'in haberine göre, The Tiger and The Snow adlı son filmini yönetmen Roma'da seyircilere sundu. Hayat Güzeldir'deki anlatım biçimi ve mizah anlayışını yine bu filmde de konuşturan başarılı oyuncu-yönetmen Benigni filminde kullandığı aşk ve mizah nedeni ile eleştirmenlerden bazı olumsuz tepkiler aldı.Yaşanan trajediyi olması gerekenden daha hafif bir dil ile sinemasallaştıran yönetmenin gerçeklerden belirli oranda kaçtığı belirtildi. Benigni yaptığı açıklamada, filmin ideolojik bir tutum içinde olmadığını, bu tepkinin yaşananların güncel olmasından kaynaklandığını belirtti.Yönetmen, bir önceki filminde Amerikan askerlerini kurtarıcı olarak seyirilere sunmuştu. Bu filminde ise Amerikan askerlerinin konumu biraz farklı. Askerler, Irak'ta işgalci konumunda gösterilmekteler.Kitle imha silahlarını arayıp bulamayan Amerika ile de dalga geçen Benigni, slapstick komediye de yer verilen filmin amacını, seyircileri savaş'a karşı bilinçlendirmek ve savaşlar ile çözüleceği düşünülen şeylerin çözümsüzlüğe mahkum olduğunu vurgulamak olduğunu belirtti.
Yorumlar
  • filme bayildim..1o numara

  • ben filmi yeni izleme fırsatı buldum.çok güldüm çok eğlendim ayrıca mehmet ali erbil in sesi roberto benigniye cuk oturmuş jean reno yuda unutmamak lazım.

  • Valla ben yorumlara bakmam 2 süper oyuncu bu filmde gerisini takan kim !

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir