25 Eylül 2009 10:12

Kaptan Yola Hazır!

Joe Johnston, The First Avenger: Captain America projesini yönetmeye hazırlanıyor...

Amerikanın en başarılı görsel tasarımcılarından biri olan Joe Johnston'ın uzun bir süredir kamera arkasına geçeceği söyleniyordu. Hatta bir dönem Hulk projesiyle anıldığını da hatırlatalım. Sanatçı The First Avenger: Captain America projesi ile yönetmenliği deneyecek. 2011 yılında izleyici ile buluşacak olan proje, ilginç bir şekilde 2. Dünya Savaşı dönemininde geçen serüvenler anlatacak. 30'ların ekonomik bunalım döneminde büyüyen, gençliğinde savaşa katılma isteği kabul edilmeyen fakir bir çocuk, özel bir deneyin ardından süper bir Amerikalı olarak nazilerle mücadele edecek. Çizgi romanın koyu milliyetçi yönleri filmi şimdiden tartışmalı bir proje haline getiriyor. Muhafazakar kahramanın da bugünün dünyasına bir şekilde ayak uydurması bekleniyor. Yoksa büyük eleştiri toplayabilir.
Yorumlar
  • İlk önce Nick Cassavetes'in adı geçiyordu proje için.Kendisi şu ana kadar Johnston'dan daha iyi bir yönetmen profili çizmişti.Milliyetçiliklerini pompalamak için daha uygun göründü herhalde.

  • Milliyetçi bir yapım olacağı kanaatindeyim.Umarım senaryosunda çok fazla sapmalar olmaz,zevkli bir seyir olur inşallah.

  • Bugüne uygun hale getirilmesin. Altı çok keskin çizilirse miliyetçi söylem bir yerden sonra eleştiriye döner çünkü. Zaten başımıza ne geliyorsa uysallaştırılmış milliyetçilikten geliyor...

  • Bence güzel olur ama kusturucu amerikan milliyetçiliği izlemek istemiyoruz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir