7 Eylül 2009 10:19

Kara Köpekler Havlarken

Filmin Amerika serüveni devam ediyor!

Amerika serüvenine 2008 seçkisinden 7 Oscar adayı çıkartan Amerika'nın en önemli festivallerinden 35. Seattle International Film Festivali'nde başlayan Mehmet Bahadır ER ve Maryna Gorbach'in çektiği Kara Köpekler Havlarken, bu kez de 17-27 Eylül tarihleri arasında 23rd WINE COUNTRY FILM FESTIVAL' inde yarışacak.Kültürlerarası dialog, çok kültürlülük ve sosyal adaletin sinemadaki yansıması üzerine odaklanmış festivalde bu sene Kara Köpekler Havlarken'in yanı sıra Michel Moore'un yeni filmi Capitalism: A Love Story'de yarışacak.Amerikalı dağıtımcıların da takibindeki filmin Amerika'daki yolculuğu üç önemli festivalden daha aldığı yarışma davetleri ile sürecek.Kara Köpekler Havlarken, farklı rejisi ve gerçekçi oyunculukları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Mehmet Bahadır Er, on beş yıl boyunca bir parçası olarak yaşadığı mahalleyi, şehir göçebeliği, güvenlik, rant, tutunamama ve yaşam mücadelesi kavramlarını iki mahalle delikanlısı, Selim (Cemal Toktaş) ve Çaça (Volga Sorgu)'nın, sınıf atlama mücadelesi üzerinden hareketli ve gerçekçi bir tarzla inceliyor.Filmde Cemal Toktaş, Volga Sorgu, Erkan Can, Ayfer Dönmez, Murat Daltaban, Mehmet Usta, Ergun Kuyucu, Taylan Ertuğrul, Muhammed Cangören, Şener Savaş, Onur Dikmen ve Çeliktepe-Gültepe-Seyrantepe halkı oynuyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir