15 Mayıs 2006 14:35

Karanlık Cannes Yolculuğu

Richard Kelly'nin pasaportuna el kondu

Karanlık Yolculuk (Donnie Darko) ile büyük çıkış yapan genç yönetmen Richard Kelly zor günler geçiriyor. IMDb'nin bildirdiğine göre Amerikan hükümeti, terörist ilişkileri olabileceği şüphesiyle Kelly'nin pasaportuna el koydu ve yurtdışına çıkışını yasakladı.Tüm sinema dünyası ise Kelly'nin yeni filmi Southland Tales'ın prömiyeri için Cannes Film Festivali'ne katılmasını bekliyordu. Yeni filmiyle festivalin yarışmalı bölümüne de katılacak olan yönetmen ise ne yapacağını şaşırmış durumda.Homeland Security tarafından James Kelly adlı bir teröristle ilişkisi olabileceği şüphesiyle soruşturmaya tabi tutulan yönetmenin açıklaması ise durumu daha da karıştırıyor. ''İçimdeki paranoya olan bitenin filmimle ilgili olabileceğini düşündürtmeye başladı'' diyor Kelly. Yakında ülkemizde de vizyona girecek olan Southland Tales'da 11 Eylül sonrası alınan güvenlik önlemlerine göndermeler yapılıyormuş.Trajikomik deyiminin üstüne tam oturduğu bu tuhaf gelişme sadece yönetmenin fanlarını değil, tüm sinemaseverleri şaşırttı. Cannes Film Festivali'ne sayılı günler kala ne yapacağını şaşıran Kelly ile beraber gelişmeleri takip edeceğiz...
Yorumlar
  • aman ya ne kadar da saçma..adamın kelly'nin içindeki paranoyaya kaydı benim içimdekilerde :p ama katılması gerek cannes'a ya olmas böle bişey.....

  • Yuh artık yaniii demekten kendimi alamıyorum. Ne idüğü belirsiz bu patriot act adı altında canavar yurttaşlık yasasının bi sinemaya el atmadığı kalmıştı.. e bravo yanii.. umarım cannes'a katılamaz olay büyür tepki artar. moore'a cömert olan cannes bu olaya da tepkisini gösterir..

  • terörist bağlantılarının olup olmadığı bilinmez ama gerçekten trajikomik bir olay...

  • artık dünyayı yöneten ve yönlendirenlerde paranoyanın hakimiyeti sözkonusu! iş öyle boyutlara geliyor ki bazen kimseyi tanımıyorlar!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir