13 Mayıs 2003 23:41

Karantina Altında Aşk

Dünyayı dehşete düşüren SARS hastalığı sinema filmlerine konu olmaya başlıyor. Hong Kong ve Çin yapımı iki ayrı film hazırlıklarını tamamlamak üzere. Hong Kong yapımı SARS Şehri, Mandarin şirketininin desteğinde Steve Cheng tarafından yönetilecek. Diğer film ise Çinli oyuncu Gong Li'nin başrolünde olacağı bir drama. Her iki filmin çekimleri de önümüzdeki hafta başlıyor.Sars Şehri, üç ayrı hikayeden oluşacak. İlk hikaye Hong Kong'un sağlık görevlilerini konu ediniyor. İkincisinde binaları karantina altına alındıktan sonra tanışan iki gencin aşkı anlatılacak. Sonuncusu ise hastalık nedeniyle iflas eden bir işadamının dramını anlatmayı hedefliyor. Filmde yer alacak oyuncular; Dayo Wong, Kristy Yeung ve Cheung Tat-Ming. Çin yapımı film ise, gönüllü olarak SARS hastalığınına yakalanmış kişilere yardım eden bir hemşireyi anlatacak. Bir süre sonra kadın da hastalığın belirtilerini göstermeye başlıyacaktır.Pek çok şehri felce uğratan ve dünyayı yasa bağan hastalığın büyük ekrana yansımaları şimdilik bu kadar.
Yorumlar
  • Çin sineması gün geçtikçe daha çok önem kazanmaya başladı.Uzakdoğu demiyorum çünkü sadece çin sineması iyi işler çıkarmaya başladı bence ve bu adamlar en az amerikan işbilircileri kadar akıllı olduklarından önemi ve ehemmiyeti tüm dünyaca bilinene konuları sinemalaştırmaya başladılar eh ne diyelim biz daha kendi ülkemizde Atatürk'ün otobiyografik bir sinemasını yapamıyorken ya da askeri darbelerle ilgili tarafsız filmler yapamıyorken onların sars gibi tehlikeli bir hastalığı bile sinemaya taşımalarına oturup ağlamalı mıyız yoksa gülmeli miyiz bilemiyorum?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir