7 Ekim 2010 00:00

'Kardeşim Borat' Kazak onurunu kurtaracak

Kazak yönetmen Erkin Rakişev, Kazakların onurunu kurtarmak için 'Borat' filmine karşı 'Kardeşim Borat' adlı bir film çekiyor

International Herald Tribune gazetesinin haberine göre, gösterildiği dönemde Kazakları aşağıladığı gerekçesiyle tepki çeken 'Borat'ta yaratılan Kazakistan imajını tersine çevirmeyi amaçlayan Kazak yönetmen Erkin Rakişev, modern bir Kazakistan görüntüsü çizmeye çalıştığını söylüyor.

Rakişev, "Orijinal filmden sonra dünyanın her yerinde Kazak halkıyla alay edilmeye başlandı. Deli, vahşi, barbar insanlar gibi gösterildik. Halbuki gerçek bu değil" dedi.

Filmin bir kara komedi olduğunu belirten Rakişev, "Evet modern Kazakistan'ı göstermek istiyoruz. Ancak bunu sıkıcı bir şekilde yapsaydık kimsenin ilgisini çekmezdi" diye konuştu.

jQuery(function(){ jQuery.post('http://sinema.mynet.com/counter', { what: 'updateArticleHit', articleId: 34952 } ); })
Yorumlar
  • Ha ha, gerçekten gerek var mı bu filme? Kazakistan'ın Borat gibi sulu bir komedide yansıtıldığı gibi olduğunu sanan insanlar delidir, sen bu delilerin fikrini değiştirmekle niçin uğraşıyorsun?

  • bunu çocuklara izletmeyin korkmasınlar

  • harika gözüküyorrrrrr

  • ingilizcesi olan herkesin izlemesini siddetle tavsiye ederim gulmekten altiniza kacirirsiniz ingiltere de bu adami izlemeyen yok.cok deli bi adammmm:)))))))

  • resimdeki görüntü ne kadarda iç açıcı ıyk midem bulandı

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir