4 Nisan 2016 15:03

Kariyeri kötüye giden ünlü oyuncular

Sinema herkese parlak bir kariyer vadetmiyor. Bu ünlüler için de işler kötüye gitti.

Hiçbir Hollywood yıldızı başından sonuna kadar müthiş bir kariyere sahip olmadı. Her zaman parlak ve mutlu günler geçirmediler. Başında standartları yüksek tutup daha sonra o standartlara bir daha ulaşamadılar, ya da sadece şanssızlardı...

Cameron Diaz


Ünlü oyuncunun kariyeri 1998-2002 yılları arasında zirvedeydi. Bu aralıkta There’s Something About Mary, Being John Malkovich ve Shrek gibi birçok önemli yapımda yer aldı. Fakat bir şekilde –nasıl olduğu konusunda hala kimse bir fikir sahibi değil- Bad Teacher gibi, Jason Segel ile başrol oynadığı Sex Tape gibi filmlerle kariyerinde hızlı bir düşüşe neden oldu.


John Travolta


Özgeçmişi Grease, Pulp Fiction, Face/Off gibi harikalarla dolu bir süper oyuncudan söz ediyoruz. Ama kendisinin aynı zamanda fiyaskoları da bir o kadar yer kaplıyor. Wild Hogs, Battlefield Earth, Be Cool gibi filmleri, John Travolta’nın efsane filmlerden sonra ne noktaya geldiğinin kanıtı.

Adam Sandler


Adam Sandler, oldukça eğlenceli filmlerle başladı aslında kariyerine. You Don’t Mess With The Zohan’a kadar kariyeri şöyle böyle yalpalayarak giden oyuncu, o filmden itibaren kendisini toparlayamadı. Artık ne kadar iyi bir projede yer almaya çalışırsa çalışsın, eleştirmenlerin gözü Adam Sandler’ı gördüğünde dönüyor.

Jim Carrey


Hollywood komedisi denilince akla gelen ilk isimlerden birisiydi, fakat artık eskisi gibi değil. Dumb and Dumber To, izleyicilere sadece “keşke eski filmi tekrar izleseydik” dedirtti. En son iyi filmi, 2003’te çekilen Bruce Almighty’di. Öyle görünüyor ki eski Jim Carrey geride kaldı ve bir daha onu görmemiz çok zor olacak.

Mel Gibson


Gerçek anlamda yitip giden oyunculardan birisi de Mel Gibson. 2010 yılından sonra, yıllarca başrol oynamış bir oyuncuyu gerçekten utandıracak yapımlarda rol aldı. Bunlardan bazıları Blood Father, The Expendables 3, Machete Kills gibi filmlerdi. En son kendisini iyi bir filmde gördüğümüzde yıl 2002’ydi ve Signs filminde rol almıştı.

Catherine Zeta-Jones


Catherine Zeta-Jones, 90’lı yılların sonu ve 2000’lerin başında, güçlü bir kariyere sahip önemli bir oyuncuydu. Entrapment, Chicago, Oceans’s Twelve ve High Fidelity gibi iyi yapımlarda yer aldığı bu dönem, ona büyük bir bilinirlik kazandırdı. The Legend of Zorro ile başarısını devam ettirdi ancak The Rebound ve Rock of Ages gibi bunu takip eden filmler oldukça kötüydü. Kendisinin ismini çok az duymaya başladık.

Hilary Swank


Million Dolar Baby’deki etkileyici performansından sonra Hliary Swank, bir başarılı performans da Freedom Writers da gösterdi. 2007’de çekilen PS: I Love You filminde de büyük beğeni toplayan ünlü oyuncu, daha sonra çok da önemli bir filmde yer alamadı.

Kevin Costner


İsmini en son ne zaman duydunuz? Dances with Wolves, The Bodyguard, Field of Dreams gibi efsane filmlerde karşımıza çıktı Kevin Costner. The Company Men’de yardımcı rol alan oyuncu daha sonra ufak tefek televizyon dizilerinde boy gösterdi. Man of Steel’de Superman’in babasını oynadı. En son ise kimsenin bilmediği Black or White isimli bir filmde rol aldı.

Macaulay Culkin


Çocuk yaşlarda bir star olup yetişkinken işleri yolunda gitmeyen oyunculara en önemli örneklerden birisi de kendisi. Çocukken onlarca harika filmde rol aldı, Home Alone (Evde Tek Başına) ile herkesin zihninde yer etti. Richie Rich’in sinema uyarlamasıyla da dev bir düşüşe geçti. Daha sonra kendisinden pek de haber alınamadı.

Andaç ÜZEL
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir