11 Mart 2010 12:45

Karşı Hayat Festivallerde!

İlk bağımsız uzun metraj filmlerini çeken Engin Behlül ve Bilal Bay, Karşı Hayat'ı festivallere göndermeye başladılar bile...

Beyazperde.com üyelerinden Engin Behlül ve Bilal Bay, iki sinema sevdalısı... Biri tarih öğretmeliğini bitirmiş ama mesleğini yapmıyor, diğeri ise Odtü'deki eğitimini bırakarak birlikte sadece sinemayla uğraşmaya karar verdiler.Amaçları tam bağımsız, düşük bütçeli, yenilikçi, yeni birşeyler söyleyebilen bir sinema yapmak.Çektikleri filmin adı Karşı Hayat! Hayal kırıklıkları içindeki üç adam; Kör, Şair ve Yabancı, birbirlerinden habersiz yaşadıkları yılları göz açıp kapayıncaya kadar bitirmiş ama yine de hayata adapte olamamışlardır. Artık bulundukları zaman diliminde kendilerine kabul ettirebildikleri gerçeklikleriyle yaşamaktadırlar ama çevrelerindekiler onlara hala alışamamıştır. Bir gün ailelerinin dırdırından kurtulmak için bir iş görüşmesine giden adamlar, orada tanışıp beraber yaşamaya karar verirler. Evin balkonunda buldukları eski bir kitabın sırrını araştırmak için evden çıktıklarında ise evde sürüngen gibi geçen zamanın dışarıya aynı şekilde davranmadığını görürler; tıpkı yüzyıllar önce Yedi Uyurlar'ın başına gelen gibi. Değişen yeni dünyada, kitabın sırrının peşinde kendi gerçekliklerini sorgulayacaklar ve sonu gelmez bir yolculuğa çıkacaklardır.Filmlerini şimdilik Mexico City International Contemporary Film Festivali (FICCO), Sofia film festivali, San fransisco film festivali, !f İstanbul, Ankara Film Festivali, Beijing Film Festivali gibi festivallere gönderen ekip, gelecek yorumlarla ilgili hayli heyecanlılar...Filmin fragmanını BURADAN izleyebilirsiniz.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir