21 Aralık 2006 13:12

Kaufman'ın New York'u

Kült senarist yönetmen koltuğuna oturursa...

Charlie Kaufman'ın yazdığı çılgın senaryoları sevenlere, Michel Gondry'nin yeni filmi Rüya Bilmecesi'ni ve Lütfen Beni Öldürme komedisini hararetle tavsiye ederiz. Her iki film de, uygar bir biçimde Kaufman'ın zihin açıcı yöntemlerini izliyor. Yoksa ortada etkilenmenin ötesinde bir "esinlenme" yok. İlle de Charlie Kaufman diyenlere de, Synecdoche, New York'un 2007 yazında çekimlere başlayacağını hatırlatalım. Philip Seymour Hoffman ve Michelle Williams'ın rol alacağı film, bir tiyatrocu ile hayatındaki kadınların öyküsünü anlatacak. Tabii söz konusu Charlie Kaufman olduğunda, klasik bir öyküden çok daha fazlasını bekliyoruz.
Yorumlar
  • muazzam bir senarist ve dahiyane senaryoların mimarı bu sefer yönetmenliğe soyunuyor. umarım mükemmel bir iş çıkartır. gerçekten bu adamın filmleri çok yalın ve etkileyici. ayrıca michel gondry ile de tekrar beraber çalışırlarsa çok sevinirim...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir