27 Ocak 2016 21:14

'Kayıp Balık' bu kez Dory!

Pixar'ın en sevilen animasyonlarından Kayıp Balık Nemo'nun devam filmi geliyor! Yalnız bu kez kayıp balık Nemo değil, Dory...

Pixar animasyon stüdyolarının 2003 yılında vizyona soktuğu Kayıp Balık Nemo, izleyiciler tarafından çok sevilmiş ve gişede de 900 milyon dolarlık büyük bir başarı elde etmişti.

Aradan geçen 13 yılın ardından Pixar, bu sene bir devam filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Kayıp Balık Dory ismindeki yeni filmin kahramanı ise ilk filmden tanıdığımız unutkan balık Dory...Devam filminin geçtiğimiz gün yayınlanan kısa fragmanında Dory'i başrolde olduğu filmin ismini okumaya çalışırken görüyoruz. Kendisinin kaybolmuş olduğunu bile unutmuş gözüken Dory'nin işi anlaşılan Nemo'dan da zor olacak.

İlk filmin yönetmeni Andrew Stanton'un bir kez daha yönetmenliği üstlendiği Kayıp Balık Dory'nin senenin en iddialı animasyonu olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.Filmin yönetmenliğini üstlenmesinin yanı sıra filmin hikayesini de kaleme alan Andrew Stanton, Kayıp Balık Dory'de anlatılacak hikayenin ilk filminde yaşanan olayların 6 ay kadar sonrasında geçeceğini daha önce vermiş olduğu röportajlarda dile getirmişti. Stanton, Kayıp Balık Nemo ile Kayıp Balık Dory'nin yapım süreçleri arasında geçen 13 yıllık farkı filmde yok sayacaklarını ve hikayenin neredeyse bıraktığımız yerden devam edeceğinin de altını çizmişti.Animasyon filmlerinin seslendirmelerine sürecine ve filmde yer alan karakterleri seslendirecek sanatçıların seçimine büyük bir özen gösteren Pixar, Kayıp Balık Dory için de bir kez daha aynı özenli çalışmayı gerçekleştirmiş görünüyor.

Serinin ilk filminde de Dory'i seslendiren şov dünyasının ünlü yıldızı Ellen DeGeneres'in ana karaktere sesini vermek için mikrofonun başına geçtiği filmin seslendirme kadrosunda; Idris Elba, Diane Keaton ve Albert Brooks gibi usta oyuncular da yer alıyor.Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde aldığı 25 milyon beğeniyle bütün bir animasyon sineması tarihinin en fazla beğeni almış olan kahramanı olma rekorunu elinde tutan Dory'nin maceralarını izlemek için yaza kadar beklemek zorundayız.

Kayıp Balık Dory, 17 Haziran 2016'da yani tam da okulların kapandığı haftalarda vizyonlarımızda olacak.

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir