19 Nisan 2004 16:23

Kayıp Film

Sessiz sinema çağının iki yıldızını buluşturan film bulundu!

Sinemanın ilk yıllarında çekilen filmlerin bazıları zaman içinde ortadan kaybolabiliyor. Böyle bir örnek yakın zamanda Hollanda'da bir arşivde ortaya çıkarak sinema tarihçilerini şaşırttı. Sessiz sinema döneminin iki ünlü oyuncusu Gloria Swanson ve Rudolph Valentino'yu buluşturan Beyond The Rocks, çekildiği dönemde ağır eleştiri aldıktan sonra ortadan kaybolmuştu.Az bir bölümü dışında sapasağlam bulunan film yerli bir sinema işletmecisinin özel arşivinden çıktı. Yapım bazı bölümleri Alp'lerde geçen ve güçlü bir aşk barındıran bir melodram. İşletmecinin ölümünden sonra Hollanda Müzesi'ne geçen filmin önümüzdeki yıl uzun bir aradan sonra gösterimi yapılacak.
Yorumlar
  • ne zamandır böyle güzel bir haber duymamıştım.umarım denize inen sokak filmi de bulunur.

  • sinema sanatına verilen değer bir kez daha gözler önüne seriliyor.sessiz sinema dönemine ait bir filmin gösterilecek olması çok güzel.sessiz sinemadan bu günlere sinema sektörü gelmedi mi???

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir