8 Mart 2004 19:34

Kayıp ve Komik

Lost in Translation'a komedi ödülleri yağdı!

Oscar gecesi adı bolca geçen ama sadece senaryo ödülü ile gönderilen Sofia Coppola filmi Lost in Translation, komedi yapımlarının değerlendirildiği Comedy Arts Festivali'nde pek çok ödülün sahibi olarak, yarışmaya damgasını vurdu. Yönetmenine, senaryo, yönetmen ve izleyici ödüllerini kazandıran film, başarılı aktörü Bill Murray'i de oyuncu ödülünün sahibi yaptı. Verilen yönetmen ödülü ise, ilk defa komedi türünü deneyen yönetmenlere verilen ödül. Bu daldaki esas ödül, A Mighty Wind ile Christopher Guest'e gitti.Her ne kadar bir komedi filmi olup olmadığı tartışılsa da, özellikle ana karakterlerin Japon kültürü ile karşılaşmasından doğan ince mizah, filmi aynı kategorideki pek çok yapımın önüne çıkarmış gibi gözüküyor. Son olarak bu özel filmin 9 Nisan tarihinde ülkemizde vizyona gireceğini hatırlatalım.
Yorumlar
  • Özellikle su sıralar sabırsızlıkla bejlediğim 5 6 film arasında lost ın translatıon.Yalnız gösteriminin mart 25 den nisana kaydırıldığı yönde haberler duydum.Dağıtımcı şirket ile sorunlar yaşanıyormuş umraım bir an önce gösterilir...

  • Bence de bir komedi filmi olduğu tartışılır,ama genede ne olursa olsun isterse gitsin en iyi bilimkurgu filmi ödülünü alsın,çok güzel bir film.Oskarlarda hakkı yenmiş bir film bana göre,bu yüzden aldığı her ödülde mutlu oluyorum :-)))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir