6 Nisan 2016 15:54

Kazayla ilgili kritik gelişme

Paul Walker’ın hayatını kaybettiği kazayla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.Fast and Furious serisinin ünlü oyuncusu Paul Walker, arkadaşı Roger Rodas ile 30 Kasım 2013’te gerçekleşen trajik bir trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Bu kazanın yankıları hala devam ediyor. Dava sürecinde gerçekleşen önemli bir gelişme, kazayı tekrar gündeme getirdi.

Rodas'ın Eşi Başvurmuştu


Roger Rodas’ın eşi Kristine Rodas, mahkemeye kaza yapılan Porsche marka aracın incelenmesiyle ilgili bir başvuruda bulunmuştu. Bu başvurular mahkeme tarafından incelenip karara bağlanmış. Başvurusunda araçla ilgili dört adet hata olduğunu belirten Kristine Rodas’ın başvurusu detaylı açıklamalarıyla beraber reddedildi.

Kristine Rodas mahkemeye aracın sorunlu bir süspansiyona sahip olduğunu, yakıt hücresinin eksik olduğunu ve “yarış kafesi” denilen ön cepheden gelen darbelere karşı koruyucu kafesin bulunmadığını ifade etmişti.

Ön Panel Hatalı Üretilmiş Olabilir mi?

Kristine’in ifadesine göre araç, ön panelde eksik donanıma sahipti. Bu eksik donanım, aracın karşıdan gelen sert darbelere dayanıksız hale gelmesini ve kazanın ölümle sonuçlanmasına yol açmıştı. Kristine’nin elindeki bilirkişi raporu bu yöndeydi.

Ancak jüri Philip S. Gutierrez, bu iddiayı Rodas’ın hayatını ön paneldeki bir sorun nedeniyle değil, Paul Walker’a doğru savrularak kaybettiğini açıklayarak reddetti. Yakıt haznesinin yangına neden olmadığını belirten Gutierrez, bu iddiayı da reddetti.

Paul Walker’ın kızı Meadow Walker’ın avukatı Jeff Milam, Walker’ın ölümüyle ilgili “Meadow’un babası, aracın yolcu koltuğundaydı. Çarpışmadan sonra hayatta kalmasına rağmen Paul Walker hayatını, peşinden gerçekleşen yangın sırasında kaybetti,” diyor.


X
Andaç ÜZEL

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir